Koronawirus. #BiznesReagujeOdpowiedzialnie


KM - 26 mar 2020 10:00


Forum Odpowiedzialnego Biznesu wystartowało z akcją #BiznesReagujeOdpowiedzialnie. Ta ma za zadanie pokazać pozytywne przykłady działania firm w czasie walki z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Ilustracją rozpoczynającą kampanię #BiznesReagujeOdpowiedzialnie, jest specjalny wykaz dobrych praktyk podjętych przez biznes. Obejmuje on aktywności firm na rzecz klientów, pracowników, wsparcia szpitali i innych punktów pomocy, przekazywania dofinansowania oraz rozwiązań służących przeciwdziałaniu skutkom kryzysu.

- Znaleźliśmy się w bezprecedensowej sytuacji. Niezależnie od dalszych scenariuszy, opinie ekspertów, ale i powszechne odczucia są zgodne: ten czas zmieni świat i nasze życie. Nadzieję budzi to, jak wiele widzimy dziś przykładów solidarności, empatii i odpowiedzialności. Zwykłych ludzi, organizacji pomocowych i biznesu - wyjaśnia Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

źródło: Forum Odpowiedzialnego Biznesu źródło: Forum Odpowiedzialnego Biznesu

 

Zobacz: Pomaganie i odpowiedzialność - nie na pokaz. Koronawirus weryfikuje

Akcja #BiznesReagujeOdpowiedzialnie realizowana będzie na portalu internetowym odpowiedzialnybiznes.pl oraz kontach organizacji w mediach społecznościowych: Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

- Zarządzanie swoim wpływem na otoczenie i odpowiedzialność za społeczeństwo, w tym za pracowników, dostawców czy partnerów biznesowych, ale także zobowiązaniami wobec najszerszego kręgu interesariuszy, całego społeczeństwa, to dziś najcenniejsza aktywność. Chcemy pokazywać te działania pod hasztagiem #BiznesReagujeOdpowiedzialnie - dodaje Marzena Strzelczak.

Zobacz w jaki sposób firmy angażują się w walkę z koronawirusem

 www.pulshr.pl | 27-05-2020 17:56:08