Tarcza Antykryzysowa musi równoważyć interesy firm, pracowników i budżetu


PAP/KM - 25 mar 2020 13:12


Tarcza Antykryzysowa musi być solidarna i równoważyć interesy firm, pracowników i budżetu - uważa prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Zaznaczył, że ważne jest, by jej propozycje uwzględniały konieczność zapewnienia bezpieczeństwa finansów publicznych.

"Dobra informacja, bo dialog kluczowy. Ale bardzo ważne, aby propozycje były realistyczne i odpowiedzialne, tj. uwzględniały konieczność zapewnienia bezpieczeństwa finansów publicznych. #TarczaAntykryzysowa musi być solidarna i równoważyć interesy firm, pracowników i budżetu" - czytamy w środowym wpisie na Twitterze szefa PFR.

W środę osiem organizacji przedsiębiorców i pracodawców zaapelowało o rozszerzenie ustawy tzw. Tarczy Antykryzysowej o systemowe rozwiązania wspierające przedsiębiorców i pracowników. Zadeklarowały one pełną współpracę z rządem oraz wszystkimi stronami sceny politycznej, aby wypracować i wdrożyć efektywne rozwiązania ratunkowe.

Przeczytaj: Biznes, mimo dawnych różnic, łączy się i reaktywuje Radę Przedsiębiorczości

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że projekt dotyczący tzw. tarczy antykryzysowej zostanie przyjęty przez Radę Ministrów w środę w trybie obiegowym.

Rządowym projektem pakietu antykryzysowego, nazywanym Tarczą Antykryzysową, w piątek ma się zająć Sejm. Projekt to odpowiedź rządu na kryzys wywołany panującą epidemią koronawirusa.

18 marca br. odbyła się Rada Gabinetowa, poświęcona pakietowi pomocowemu dla gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Po posiedzeniu, premier Mateusz Morawiecki poinformował o powstaniu projektu pod nazwą: Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-Cov-2. Szacunkowa wartość pakietu to ok. 212 mld zł. www.pulshr.pl | 01-06-2020 21:47:18