Kolejny przypadek koronawirusa w grupie KGHM


KM - 24 mar 2020 17:43


KGHM potwierdził kolejny przypadek zarażenia koronawirusem. Tym razem pozytywny wynik testu odnotowano u pracownika spółki Zanam. Mężczyzna jest aktualnie w szpitalu.

Zarażony pracownik pracował w kopalni Polkowice -Sieroszowice. Jak informuje na swojej stronie internetowej KGHM, wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z zarażonym pracownikiem zostały poinformowane o sytuacji.

 

Zgodnie z procedurami, przez 14 dni osoby, które miały kontakt z zarażonym nie są dopuszczane do pracy w firmie: wykonują pracę zdalną lub pozostają w samoizolacji. Po kontakcie ze służbami sanitarnymi mogą być poddane domowej kwarantannie.

To kolejny przypadek zarażenia koronawirusem COVID-19. Pierwszy potwierdzono 19 marca u pracownika firmy PeBeKa.

W komunikacie KGHM przypomina, że do odwołania wstrzymane zostały wszystkie służbowe delegacje zagraniczne oraz udział pracowników KGHM w krajowych konferencjach i szkoleniach. Pracownicy, którzy ukończyli 65. rok życia, mogą korzystać z możliwości pracy zdalnej. Zdecydowano także o czasowym zawieszeniu wstępnych kontroli trzeźwości pracowników.www.pulshr.pl | 02-06-2020 12:36:34