Zamiast na rower miejski przeznaczą 1 mln zł na dodatki dla personelu medycznego


PAP/KM - 23 mar 2020 16:38


1 mln zł przeznaczy Radom na wypłaty dodatków dla personelu Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego zamiast na funkcjonowanie w tym roku roweru miejskiego - poinformował w poniedziałek prezydent miasta Radosław Witkowski.

Według prezydenta 1 mln zł wystarczy na wypłatę dodatków do końca kwietnia.

- W tym roku, w tej wyjątkowej sytuacji, nie będziemy kontynuować Radomskiego Roweru Miejskiego. Jestem gotowy przeznaczać kolejne pieniądze z tego projektu na działania, które mają zminimalizować skutki koronawirusa - podkreślił Witkowski.

Jak dodał, epidemia wywołana koronowirusem wymaga od władz miasta podejmowania nadzwyczajnych decyzji i działań.

- Dziś nie ma ważniejszej sprawy niż zapobieganie rozprzestrzenianiu koronawirusa. Dlatego uznałem, że przede wszystkim należy docenić pracę tych ludzi, którzy na pierwszej linii walczą z epidemią - powiedział Witkowski. Zapewnił, że w mieście prowadzone są prace nad pakietem rozwiązań dla przedsiębiorców, które mają przede wszystkim chronić miejsca pracy.

Witkowski ponowił jednocześnie apel o to, by przestrzegać zaleceń WHO, m.in. dbać o higienę i unikać większych skupisk ludzi. W związku z tym zapowiedział, że nie będzie kierował w tym miesiącu do Biura Rady Miejskiej żadnych projektów uchwał, co oznacza, że nie odbędzie się planowana na koniec miesiąca sesja Rady Miejskiej.www.pulshr.pl | 14-07-2020 11:09:11