Państwo dopłaci do pensji pracowników


PAP/RAF - 21 mar 2020 16:02


Prezydent Andrzej Duda na konferencji prasowej poinformował, że państwo dopłaci do pensji pracowników do 40 proc. średniego wynagrodzenia firmom, które utrzymają miejsca pracy. Zwolnieni z płacenia składek ZUS przez 3 miesiące zostaną wszyscy samozatrudnieni, mikroprzedsiębiorcy, jeśli ich przychody spadły o więcej niż 50 proc. w stosunku do lutego br. - dodał.

Na konferencji prasowej prezydent zapowiedział zmiany w projekcie pomocowym dla przedsiębiorców.  

Na spotkaniu z premierem, ministrem rozwoju, prezesem ZUS i prezesem BGK dyskutowano nad postulatem przedsiębiorców dotyczącym zwolnienia z płacenia składek ZUS. Jak mówił prezydent środowisko mikroprzedsiębiorców podkreśla, że po okresie kryzysu nie będzie można normalnie wrócić do funkcjonowania, dlatego zawieszenie składek jest ich zdaniem niewystarczającym rozwiązaniem.

- Po długiej dyskusji ustaliliśmy, że zwolnieni z płacenia składek na ZUS przez 3 miesiące będą wszyscy samozatrudnieni, mikroprzedsiębiorcy, jeśli ich przychody spadły o więcej niż 50 proc. w stosunku do lutego 2020 r.  - poinformował w sobotę (21 marca) prezydent.

Czytaj też: Gowin: będziemy postulować m.in. likwidację na 3 miesiące składek na ubezpieczenie społeczne

- Dla wszystkich firm, które utrzymają miejsca pracy państwo dopłaci do pensji pracowników do 40 proc. średniego wynagrodzenia - zapowiedział Andrzej Duda.www.pulshr.pl | 26-05-2020 12:19:47