Szumowski: będzie można delegować personel medyczny do walki z epidemią


Infodent24/Raf - 21 mar 2020 10:08


Minister zdrowia na terenie Polski, a wojewodowie na terenie swoich województw, będą mogli delegować m.in. personel medyczny do pracy na tym obszarze, który jest niezbędny, by powstrzymać epidemię - oświadczył minister zdrowia Łukasz Szumowski.

- Sytuacja upoważnia mnie do podpisania rozporządzenia wspólnie z ministrem spraw wewnętrznych i administracji, ogłaszającego stan epidemii w Polsce - oświadczył minister Łukasz Szumowski na konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz szefa MEN Dariusza Piontkowskiego.

Minister poinformował, że oznacza to, że stosując ustawę o chorobach zakaźnych minister zdrowia na terenie Polski, a wojewodowie na terenie swoich województw mogą wyznaczyć role personelu medycznego, ale również innych osób, rolę w zwalczaniu epidemii. - Można po prostu delegować kogoś do pracy na tym obszarze, który jest niezbędny, aby powstrzymać epidemię - wyjaśnił Szumowski.

Czytaj też: Uber będzie za darmo wozić medyków do pracy

- Również w tym rozporządzeniu wprowadziliśmy zmiany doprecyzowujące ograniczenia w branży transportowej czy w galeriach handlowych i w przedsiębiorstwach - mówił minister zdrowia, przypominając, że np. w galeriach handlowych mają być otwarte sklepy spożywcze i apteki.

Cały artykuł czytaj tutajwww.pulshr.pl | 02-06-2020 14:14:09