Psycholodzy z WOT udzielą wsparcia osobom w kwarantannie


PAP/RAF - 18 mar 2020 18:36


Ruszyła pomoc psychologiczna dla osób w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem koronawirusa. Wsparcia za pośrednictwem infolinii udzielają psycholodzy z Wojsk Obrony Terytorialnej - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

Ministar Błaszczak o uruchomieniu infolinii poinformował w środę (18 marca) na Twitterze.

- Dzięki specjalnej infolinii ruszyła pomoc psychologiczna dla osób w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem koronawirusa. Wsparcia udzielają psycholodzy z Wojsk Obrony Terytorialnej. Bezpłatna pomoc pod infolinią 800 100 102. Wszystkich potrzebujących zachęcam do kontaktu - napisał Błaszczak.

W działania prewencyjne prowadzone przez służby państwowe w związku z zagrożeniem epidemiczny włączyły się WOT. Żołnierze tej formacji w 14 portach lotniczych pomagają przy pomiarze temperatury oraz gromadzeniu i segregacji kart lokalizacyjnych pasażerów przylatujących do Polski.

Żołnierze WOT pozostają też w kontakcie z weteranami, gotowi udzielić im pomocy, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia osób starszych. Od niedzieli 1000 żołnierzy WOT wspiera Straż Graniczną na 67 przejściach granicznych. W działania związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa są gotowe włączyć się uczelnie wojskowe, podchorążowie w razie potrzeby wesprą administrację i samorządy.www.pulshr.pl | 06-08-2020 20:53:46