E-learning na polskich uczelniach kuleje. Trzeba zerwać z przyzwyczajeniami


aw - 17 mar 2020 19:05


Chociaż zajęcia na uczelniach są zawieszone, rektorzy zobowiązani są do zapewnienia bieżącego funkcjonowania placówek. Czy uczelnie są gotowe na utrzymanie administracji i prowadzenie zajęć na odległość? Wyniki tych badań nie napawają optymizmem.

Jarosław Gowin ogłaszając decyzje wyjaśnił, że zawieszenie zajęć dydaktycznych nie oznacza zamknięcia uczelni. - Normalnie powinny funkcjonować administracje uczelni, normalnie powinny być prowadzone badania naukowe. A władze uczelni zobowiązane są do tego, żeby w jak najszerszym zakresie umożliwić studentom odbywanie zajęć online - poinformował wicepremier.

Okazuje się, że niektóre uczelnie mają z tym problem.

Uczelniane e-systemy na trójkę

Jak pokazują wyniki badania przeprowadzono w styczniu i lutym przez spółkę celową Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, studenci nie są zbytnio zadowoleni z poziomu realizacji zadań uczelni za pośrednictwem e-systemów. Autorem badań jest dr hab. Waldemar Rydzak, prof. UEP.

Co ciekawe, badania studentów zrealizowano zanim jeszcze problem koronawirusa pojawił się w Europie. - Tym samym krytyczna ocena studentów dotycząca e-systemów i poziomu realizacji zadań przez e-administrację uczelni nie wynika z obecnej sytuacji, a z wcześniejszych doświadczeń respondentów - podkreślają autorzy. www.pulshr.pl | 22-10-2020 08:43:56