Przedstawiciele farmaceutyczni rezygnują z wizyt w placówkach ochrony zdrowia


aw - 16 mar 2020 14:02


Lekarze i farmaceuci znaleźli się na pierwszej linii walki z koronawirusem o zdrowie wszystkich obywateli. By nie odrywać ich od trudnych obowiązków, firmy farmaceutycznych podejmują decyzję o wstrzymaniu realizacji wizyt swoich przedstawicieli we wszystkich placówkach ochrony zdrowia.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje wstrzymanie lub znaczne ograniczenie odwiedzin w szpitalach. Jednocześnie zaleca się odwołanie wizyt przedstawicieli handlowych i medycznych w szpitalach.

Na zalecenia GIS odpowiedział zarząd Boehringer Ingelheim.

- Jako, że głównym elementem kultury firmy Boehringer Ingelheim jest zaangażowanie w działania zgodne z zasadami odpowiedzialności społecznej, w trosce o zdrowie pacjentów, przedstawicieli zawodów medycznych i pracowników, zarząd firmy podjął decyzję o przejściu w tryb pracy zdalnej – czytamy w komunikacie firmy.

Oznacza to, że nie będą realizowane żadne wizyty przedstawicieli farmaceutycznych tej firmy w placówkach ochrony zdrowia w całej Polsce.

- Taki styl pracy utrzymany zostanie tak długo, jak będzie to konieczne – komentuje firma. 

- Wierzymy, że w obliczu obecnej sytuacji, która dotyka nas wszystkich, konieczne są wszelkie działania prewencyjne, ograniczające możliwość rozprzestrzeniania się wirusa. Jednocześnie rozumiemy, że pracownicy systemu ochrony zdrowia będą w pełni zaangażowani w pomoc i działania na rzecz społeczeństwa, w związku z czym wstrzymujemy wszelkie aktywności bezpośrednie skierowane do lekarzy i farmaceutów – podkreśla zarząd Boehringer Ingelheim Polska.

Podobną decyzję podjęła także dyrekcja firmy Servier Polska. Również ta firma tymczasowo zrezygnowała z bezpośrednich kontaktów z lekarzami i farmaceutami.

"W poczuciu odpowiedzialności wobec pacjentów, przedstawicieli zawodów medycznych i pracowników firmy, dyrekcja Servier Polska podjęła decyzję o czasowym wstrzymaniu realizacji wizyt w placówkach ochrony zdrowia w całej Polsce. Jako firma, która odpowiedzialność społeczną stawia jako wartość kluczową w realizacji celów biznesowych, a także rozumiejąc szczególną rolę przedstawicieli zawodów medycznych w obecnej sytuacji, rezygnujemy z bezpośrednich kontaktów z lekarzami i farmaceutami" - czytamy w komunikacie dyrekcji Servier Polska.www.pulshr.pl | 26-05-2020 22:56:11