Wybory rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przesunięte


PAP/KM - 13 mar 2020 14:37


Z powodu zagrożenia epidemiologicznego przesunięto wybory rektora Uniwersytetu Przyrodniczego, które miał odbyć się 16 marca – przekazała w piątek rzeczniczka tej uczelni Jolanta Cianciara.

Rzeczniczka poinformowała, że uczelnia ma już za sobą wszystkie zaplanowane w kalendarzu wyborczym wydarzenia i procedury, m.in. wybory 200 elektorów czy proces wyłaniania i opiniowania kandydatów.

- Odbyła się też otwarta debata, która z auli przeniosła się do internetu. Obaj kandydaci - prof. Jarosław Bosy, obecny prorektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu ds. nauki, i prof. Krzysztof Kubiak, dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, prezentują swoje programy i odpowiadają na pytania na stronie uczelni - dodała Cianciara.

Wybory miały się odbyć 16 marca. Jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną Uczelniana Komisja Wyborcza w porozumieniu z obecnymi władzami uczelni oraz samorządem studenckim podjęła decyzję o ich przesunięciu.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym, podobnie jak na wszystkich publicznych dolnośląski uczelniach, zawieszone są wszystkie zajęcia dydaktyczne.www.pulshr.pl | 30-05-2020 11:34:07