Zagrożenie koronawirusem. Targi Pracy Politechniki Poznańskiej


PAP/AT - 9 mar 2020 11:24


W związku z zagrożeniem koronawirusem XXIV Targi Pracy Politechniki Poznańskiej zostały przełożone na październik - poinformowała uczelnia. Targi miały się odbyć 18 i 19 marca.

"Stosując się do rekomendacji MNiSW po posiedzeniu Zespołu ds. koordynacji działań w systemie szkolnictwa wyższego i nauki, w związku z zagrożeniem wystąpienia COVID-19 oraz dbając o bezpieczeństwo i komfort wystawców i studentów - Jego magnificencja rektor prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski podjął decyzję, że XXIV Targi Pracy Politechniki Poznańskiej zostają przełożone" - poinformowała Politechnika Poznańska.

Początkowo targi miały się odbyć 18 i 19 marca. Uczenia podała, że nowy przewidywany termin wydarzenia to 21-22 października tego roku.

Już wcześniej Politechnika Poznańska informowała, że w związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną koronawirusem SARS-CoV-2, prorektor ds. edukacji ustawicznej prof. dr hab. inż. Teofil Jesionowski podjął decyzję, iż studenci powracający z Chin, Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu, przebywających w tych krajach w lutym 2020 roku oraz studenci zagraniczni przyjeżdżający z tych krajów w ramach programów Exchange, Erasmus+ oraz na pełen cykl studiów zwolnieni są z uczestnictwa w zajęciach oraz innych aktywnościach przez 2 tygodnie od dnia przyjazdu na terytorium Polski. Nieobecność studentów - jak wskazała uczelnia - zostanie usprawiedliwiona na podstawie dokumentu podróży, potwierdzającego wjazd do Polski.

Do niedzieli wieczorem, z powodu zakażenia koronawirusem w całym kraju hospitalizowanych było 11 osób. W poniedziałek dyrektor szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie poinformował, że w placówce przebywa pacjent zarażony koronawirusem - to 12 przypadek w kraju i pierwszy w Krakowie.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Zakażenia odnotowano od tego czasu m.in. w Korei Południowej, Iranie, Iraku, Izraelu, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Tajwanie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii.www.pulshr.pl | 22-10-2020 07:57:27