Tesco rusza z programem skierowanym dla swoich pracownic


DlaHandlu/RAF - 7 mar 2020 21:05


W Polsce Tesco zatrudnia 11 tys. osób z czego ponad 75 proc. stanowią kobiety. Sieć handlowa rusza z serią spotkań Sieć Kobiet, na których będą omawiane tematy ważne dla kobiet w Tesco.


– Można powiedzieć, że Tesco to kobieca organizacja, bo większość naszych pracowników to właśnie kobiety. To dla nich startujemy z Siecią Kobiet. Chcieliśmy zbudować przestrzeń do komunikacji, która sprawi, że ich głos będzie słyszalny. Zeszłoroczne rozmowy z wybranymi grupami kobiet pokazały, że istnieje duża potrzeba stworzenia takiej płaszczyzny komunikacji, która umożliwi rozmowę o możliwościach zawodowych, rozwoju, ambicjach, ale także barierach – skomentowała Joanna Lenartowicz, menadżer personalny Tesco w Polsce.

Tesco zapewnia, że dba o równość płac wśród swoich pracowników. 82 proc. pracowników to kobiety, i liczba ta dotyczy zarówno biura, jak i sklepów. Sieć podkreśla, że od okresu ciąży do powrotu do pracy i poza nią zapewnia kobietom dodatkową opiekę. Firma zapewnia elastyczne warunki pracy, w tym umowy o pracę w niepełnym wymiarze godzin, dodatkowy dzień wolny w pierwszym dniu szkoły dla rodziców pierwszoklasistów, opiekę dzienną, pracę zdalną dla pracowników centrali lub elastyczny grafik.

Czytaj też: Warto zadbać o well-being pracowników. Podpowiadamy jak

Cały artykuł czytaj tutajwww.pulshr.pl | 27-05-2020 11:16:39