Rzeszów: Z powodu koronawirusa odwołane Dni Otwarte politechniki


PAP - 5 mar 2020 15:22


Rektor Politechniki Rzeszowskiej z uwagi na zagrożenie koronawirusem odwołał zaplanowane na następny tydzień Dni Otwarte uczelni – poinformowała rzeczniczka prasowa politechniki Anna Karwacka.

Dni otwarte to impreza dedykowana tegorocznym maturzystom, miała się odbyć na politechnice w następną środę - 11 marca. Jak powiedziała Karwacka, udział w niej miało wziąć ok. 1 tys. osób.

"Miała to być zatem dość duża impreza. Decyzja rektora jest podyktowana względami bezpieczeństwa i ma charakter profilaktyczny" - dodała.

Czytaj też: Oto zalecenia dla uczelni w związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem

Z podobnych względów decyzję o odwołaniu najbliższych imprez podjął wójt gminy Dębica Stanisław Rokosz. Zaapelował on również do organizatorów innych wydarzeń i uroczystości na terenie gminy o ich czasowe odwołanie lub ewentualnie przełożenie na inny termin.

Pod koniec lutego br. decyzję o odwołaniu imprez organizowanych przez samorząd podjął prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Jak poinformowała w czwartek rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek, obecnie na terenie województwa sześć osób jest hospitalizowanych, są one w trakcie badań. Natomiast w regionie pod nadzorem Sanepidu pozostaje 159 osób. Wszystkie są zdrowe. Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2.

 www.pulshr.pl | 01-06-2020 01:16:34