Paweł Wisz w zarządzie Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego


AT - 5 mar 2020 9:47


Paweł Wisz, specjalista z zakresu urologii robotycznej z krakowskiego Szpitala na Klinach, został powołany do struktur zarządu Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego. To szczególna nobilitacja z uwagi na to, że to pierwszy Polak w europejskich strukturach Towarzystwa.

Europejskie Robotyczne Towarzystwo Urologiczne to organizacja medyczna, odpowiedzialna za integrację środowiska urologicznego oraz tworzenie materiałów, stanowiących fundament rekomendacji dla lekarzy urologów na całym świecie. Towarzystwo gromadzi wokół siebie specjalistów oraz liderów w dziedzinie robotycznej chirurgii urologicznej.

- To dla mnie ogromny zaszczyt i nobilitacja zasiadać w strukturach zarządu Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego. Przez całe lata organizacja ta stanowiła dla mnie kluczowe źródło informacji i rekomendacji dotyczących dalszych postępów w chirurgii robotycznej, w której się specjalizuję - mówi dr Paweł Wisz, specjalista z zakresu urologii robotycznej w krakowskim Szpitalu na Klinach, który został powołany do zarządu Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego.

- Dlatego cieszę się, że moje dotychczasowe działania i osiągnięcia zostały docenione, a tym samym będę mógł współuczestniczyć w podejmowaniu kolejnych wyzwań przez Towarzystwo. Jako członek zespołu będę chciał położyć znaczący nacisk na edukację robotyczną i szkolenie w tym zakresie młodych lekarzy, bo już dzisiaj dostrzegamy potrzebę szkolenia nowych kadr w tym obszarze - dodaje.

Misją ERUS jest integracja sił - wiedzy i doświadczenia najwybitniejszych lekarzy na poziomie europejskim, i oferowanie członkom Towarzystwa naktualnych i innowacyjnych programów szkoleń z zakresu robotyki.

- Z przyjemnością informujemy, że do naszego zespołu dołączył jeden z najlepiej wyszkolonych w Europie specjalistów z zakresu urologii robotycznej – dr Paweł Wisz, który posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zabiegów urologicznych, wykonywanych z użyciem robota da Vinci - podkreśla prof. Alexandre Mottrie z ORSI Academy w Belgii, będący również prezesem Europejskiego Towarzystwa Urologicznego.

- Jest również jedynym polskim międzynarodowym trenerem w chirurgii robotycznej w ośrodku ORSI Academy, największym na świecie centrum szkoleniowym w chirurgii robotycznej. Ponadto, dr Wisz jest przedstawicielem kraju, który bardzo intensywnie rozwija chirurgię robotyczną w swoich ośrodkach i krzewi wiedzę wśród młodych lekarzy. To stanowi ogromny potencjał, ale i wyzwanie dla takich organizacji jak nasza, której jednym z głównych celów jest nie tylko bezpieczne wprowadzanie nowych technologii do danego kraju, ale również tworzenie referencyjnych ośrodków i zwalidowanych programów szkoleniowych - wymienia.

Jak dodaje Mottrie - Paweł Wisz posiadający ugruntowaną wiedzę dydaktyczną z zakresu robotyki urologicznej z pewnością będzie również wartością dodaną dla wszystkich osób z Polski, które będą chciały odbyć szkolenie w języku ojczystym w ośrodku.

Paweł Wisz jest obecnie lekarzem krakowskiego Szpitala na Klinach. Doświadczenia zdobywał między innymi w Klinice Urologii w Leverkusen w Niemczech - jednej z pionierskich placówek we wprowadzaniu robota da Vinci do standardu chirurgicznego, która jako pierwsza w Niemczech została certyfikowanym oddziałem leczenia chorób prostaty (Prostatazentrum).

Wisz pracował w najlepszym centrum robotyki w Europie, jak również jest jednym z siedmiu urologów na świecie, którzy odbyli pełne, certyfikowane szkolenie u boku mistrza tej dziedziny prof. Alexandre Mottrie. Zdobywał umiejętności także pod kierownictwem amerykańskiego mistrza robotycznej prostatektomii prof. Patela.

Jest również jedynym polskim międzynarodowym trenerem w chirurgii robotycznej w ośrodku ORSI Academy, największym na świecie centrum szkoleniowym w chirurgii robotycznej. Paweł Wisz jako pierwszy urolog w Polsce wykonuje zabiegi z wykorzystaniem robota da Vinci metodą „Collar”, opracowaną i opublikowaną przez prof. Alexandra Mottrie.www.pulshr.pl | 02-06-2020 13:33:04