Pomimo podwyżek będzie referendum strajkowe w Kauflandzie


DlaHandlu.pl - 4 mar 2020 12:20


Referendum strajkowe w Kauflandzie odbędzie się w kwietniu - taką decyzję podjął Zarząd Międzyzakładowej Organizacji Wolnego Związku Zawodowego „Jedność Pracownicza". Pierwsze z nich odbędą się w marketach w Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim w dniach 24-25 kwietnia 2020 roku. Oznacza to, że związkowców nie zadowoliła podwyżka zaproponowana przez zarząd sieci w lutym.

Związek domaga się wzrostu wynagrodzeń dla pracowników spółki Kaufland o 800 zł. Aktualny wzrost wynagrodzeń jaki wprowadził pracodawca od 1 marca nie satysfakcjonuje związkowców i w żaden sposób nie rekompensuje rosnących kosztów życia.

Czytaj też:Kaufland reaguje na publikację PulsHR.pl. Będzie podwyżka płac

 

Przypominamy, że we wrześniu związek wystąpił do zarządu Kaufland Polska Markety z siedzibą we Wrocławiu z postulatem wzrostu płac o 800 zł dla każdego pracownika zatrudnionego w spółce. Od tego czasu związkowcy z Bełchatowa są w sporze zbiorowym z pracodawcą.

Pierwsze rokowania odbyły się 12 listopada, zaś mediacje 3 lutego 2020 roku. Cykl spotkań pomiędzy stroną społeczną a przedstawicielami spółki Kaufland nie przyniosły oczekiwanych efektów. Wobec powyższego kolejnym etapem jest przeprowadzenie referendum strajkowego

Więcej czytaj tutajwww.pulshr.pl | 28-09-2020 06:38:50