Biedroń i OPZZ przedstawią projekt ustawy o minimalnej emeryturze i emeryturze stażowej


PAP - 3 mar 2020 7:23


Kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń i OPZZ przedstawią we wtorek (3 marca) projekt ustawy o minimalnej emeryturze i emeryturze stażowej - poinformował szef sztabu kandydata Lewicy Tomasz Trela.

Jak poinformował Trela, we wtorek Robert Biedroń przedstawi kolejną propozycję ustawy. Tym razem będzie to projekt dotyczący najniższej emerytury w wysokości 1902 zł brutto, czyli 1600 zł netto. "Plus emerytura stażowa: 35 lat pracy dla kobiet i 40 lat dla mężczyzn" - dodał.

Czytaj też: Emerytura stażowa? "Z rynku zniknęłoby nawet 400 tys. wartościowych pracowników"

"We wtorek ramię w ramię stanie z nami OPZZ, który utożsamia się z tym projektem, który walczy o to, żeby ten projekt był dyskutowany w polskim parlamencie, dlatego my - po współpracy z OPZZ - taki projekt składamy" - powiedział Trela. "Będziemy ramię w ramię we wszystkich najważniejszych sprawach, które dotyczą naszych seniorów" - zadeklarował.

Lewica składała już projekt dotyczący rozwiązań dla emerytów w styczniu. Była to propozycja nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, który zakłada m.in. podniesienie najniższej emerytury i renty do 1600 zł. Został on wówczas odrzucony głosami PiS i Koalicji Obywatelskiej w sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Z kolei projekt o emeryturze stażowej powstał w OPZZ. www.pulshr.pl | 14-08-2020 03:24:10