W związku z koronowirusem rektor Uniwersytetu Śląskiego przedstawił wytyczne dla pracowników uczelni


Michał Wroński - 26 lut 2020 20:01


Ograniczyć aktywność społeczno-zawodową i pozostać w domu przez 14 dni – takie zalecenia rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wydał pracownikom, studentom i doktorantom, którzy byli ostatnio w Chinach, Korei Południowej, Włoszech, Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze i Tajwanie.

26 lutego Uniwersytet Śląski poinformował, że rektor tej uczelni podjął decyzję o wstrzymaniu do odwołania wyjazdów i przyjazdów z Chin, Korei Południowej, Włoch (w szczególności regionów: Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Ma to związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

- Pracownicy, studenci i doktoranci, którzy przebywali ostatnio w wymienionych wyżej krajach i regionach powinni ograniczyć aktywność społeczno-zawodową i pozostać w domu przez okres 14 dni – czytamy w komunikacie. Rektor UŚ radzi, by w tym czasie monitorować stan swojego zdrowia i w przypadku pojawienia się dolegliwości, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do szpitala z oddziałem zakaźnym, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Wcześniej podobne zalecenia swoim studentom, doktorantom i pracownikom wydały także władze Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego.www.pulshr.pl | 26-05-2020 21:49:31