Agnieszka Wolszczak dyrektorem HR w Europie Środkowej w Iron Mountain


jk - 26 lut 2020 14:05


Agnieszka Wolszczak do tej pory zajmowała stanowisko dyrektora HR w Iron Mountain Polska. Od grudnia 2019 r. jest odpowiedzialna również za kreowanie i realizację strategii HR w 12 państwach w Europie Środkowej.

Agnieszka Wolszczak posiada 20-letnie doświadczenie HR zdobyte w międzynarodowych firmach prowadzących działalność w różnych sektorach usług (retail, FMCG, produkcja, B2B). Jest specjalistą w zarządzaniu zespołami oraz projektami na poziomie krajowym i regionalnym. Z Iron Mountain Polska związana jest od 2017 roku. Poprzednio na stanowisku dyrektora HR była odpowiedzialna za kreowanie polityki HR w Polsce, adaptowanie globalnej agendy HR w lokalnym oddziale firmy oraz koordynowanie regionalnych i międzynarodowych projektów HR.

Na stanowisku CE HR director Agnieszka Wolszczak będzie odpowiedzialna za projektowanie strategii rozwoju pracowników w regionie tak, aby w optymalny sposób zapewnić wykorzystanie ich potencjału, wiedzy oraz doświadczeń do realizacji kluczowych działań firmy. Kolejnym aspektem jest również zapewnienie im możliwości do podnoszenia kwalifikacji, których zdecydowanie więcej jest w strukturach regionalnych. W zakresie obowiązków nowego dyrektora HR w regionie jest również implementacja długofalowego projektu mającego na celu zbudowanie kultury organizacyjnej, opartej na zaangażowaniu oraz zorientowaniu na osiąganie zaplanowanych wyników.

Czytaj też: W Iron Mountain HR działa globalnie. "Zupełnie inna perspektywa"

Agnieszka Wolszczak będzie także nadzorowała pracę kilkunastoosobowego zespołu HR zlokalizowanego w poszczególnych krajach regionu oraz dbała o prawidłową realizację lokalnych, regionalnych, jak i globalnych działań oraz inicjatyw HR.

- Moim priorytetem na początku będzie poznanie i zrozumienie specyfiki poszczególnych rynków tak, aby jak najefektywniej zaplanować, a następnie wdrażać tam politykę personalną, która wspomoże realizację strategii biznesowej firmy oraz będzie adresować potrzeby lokalnych rynków - mówi Agnieszka Wolszczak, CE HR director w Iron Mountain.

Agnieszka Wolszczak jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi. Wcześniej swoje doświadczenie w obszarze HR zdobywała w takich firmach jak: Tesco Polska, Unilever oraz Mondelez International.www.pulshr.pl | 02-06-2020 13:44:58