Wacker Chemie zwalnia. 1000 etatów zniknie do 2022 r.


GP - 21 lut 2020 14:23


Cięcia etatów są próbą ograniczenia kosztów niemieckiego przedsiębiorstwa działającego w branży chemicznej oraz przygotowania się przez firmę na trudniejsze okoliczności prowadzenia biznesu w przyszłości.

Redukcje etatów w Wacker Chemie zapowiedział 20 lutego kierujący firmą Rudolf Staudigl. Cięcia etatów będą miały miejsce zwłaszcza w Niemczech, gdzie firma ma największe zatrudnienie oraz prowadzi największą produkcję. Większość zwolnień ma mieć miejsce w administracji. Cięcia nie mają dotknąć etatów potrzebnych do kluczowych działań biznesowych Wacker. Restrukturyzacja sprawi, że kadra firmy zmniejszy się o około 7 proc.

Oszczędności, na jakie liczy firma będą oscylować w granicach 250 milionów rocznie.

- Naszym celem jest nie tylko cięcie kosztów, ale i wzmocnienie naszego przedsiębiorstwa wobec wyzwań - powiedział Staudigl komentując podjęte decyzje. Zapowiedział, że firma chce zapewnić sobie konkurencyjność na rynku w długim horyzoncie czasowym.

W wypowiedzi dla icis.com członek zarządu firmy Christian Hartel powiedział, że zwolnienia będą przeprowadzone w sposób odpowiedzialny. Liczy na porozumienie ze związkami zawodowymi. Plan restrukturyzacji zakłada, że obejdzie się bez przymusowego likwidowania stosunku pracy.

Wacker to firma założona w 1914 r. Ma 25 fabryk w Europie, Azji i Ameryce. Jej największy zakład produkcyjny to fabryka w Bawarii. Przedsiębiorstwo dzieli się na pięć sekcji produkcyjnych. Wytwarza chemię, w tym elementy z sylikonu, polietylenu. Jej wyroby są używane w budownictwie, produkcji samochodów, farbach, przetwórstwie papieru. Wacker sprzedaje swoje wyroby w 100 krajach świata.

Wacker Chemie zatrudnia 14 500 osób na całym świecie. 10 000 pracuje w Niemczech.www.pulshr.pl | 15-08-2020 07:21:59