Daimler redukuje kadrę kierowniczą marki Mercedes-Benz


PAP/AT - 20 lut 2020 16:03


Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler zredukuje kadrę kierowniczą swojej flagowej marki Mercedes-Benz - podała  agencja Reutera. Reorganizacja ma wyeliminować dublowanie stanowisk w zarządach koncernu i jego spółki zależnej.

Jak zauważył serwis Automotive News, zmiany w zarządach obu spółek mają zwiększyć kontrolę nad niemiecką marką pojazdów klasy premium.

Wszystkie zmiany wejdą w życie 1 kwietnia.

W ramach reorganizacji Markus Schaefer, który obecnie jest członkiem zarządu ds. badań, zostanie dyrektorem operacyjnym Daimlera. Wiceprezes ds. produktów z grupy pojazdów kompaktowych i SUV-ów Wolf-Dieter Kurz przejmie odpowiedzialność za strategię produktu i kontrolę w oddziale Mercedes-Benz Cars.

Dyrektor generalny Daimlera Ola Kallenius, przejmie od Wilfrieda Portha kontrolę nad oddziałem Mercedes Van. Porth pozostanie na stanowisku szefa ds. zasobów ludzkich i skoncentruje się na restrukturyzacji zatrudnienia.

Dyrektor finansowy Mercedes-Benz Frank Lindenberg odejdzie z Daimlera i przekaże swoje obowiązki dyrektorowi finansowemu koncernu Haraldowi Wilhelmowi.

Czytaj też: Mercedes zmienił politykę rekrutacyjną. Oto powody i skutki

Jak wskazał Automotive News, Daimler wyznaczył ponadto na stanowisko dyrektora operacyjnego Markusa Schaefera.

Niemiecki koncern jest producentem najlepiej sprzedających się samochodów klasy premium na świecie i największym producentem pojazdów użytkowych - zauważył serwis.

W ubiegłym roku Daimler kilkukrotnie ostrzegał przed spadkiem zysków związanym z napięciami handlowymi, cłami i spowolnieniem w branży motoryzacyjnej na całym świecie. Ostatecznie koncern zakończył 2019 r. ze spadkiem zysku netto do 2,71 mld euro (wobec 7,58 mld euro w 2018 r.).

Dyrektor generalny Daimlera Ola Kaellenius ocenił, że koncern "nie może być zadowolony" z zaprezentowanych wyników. Dodał jednak, że firma jest na dobrej drodze do realizacji wyznaczonych celów, obejmujących obniżenie kosztów i poprawienie wyników finansowych.www.pulshr.pl | 18-09-2020 12:50:27