Straty i zwolnienia. Jest plan ratowania finansów indyjskiego Oyo


GP - 17 lut 2020 10:35


Straty, jakie w 2019 r. poniósł indyjski Oyo wyniosły 335 milionów dolarów. Firma przechodzi potężną restrukturyzację, czyli także zwolnienia. W poprzednim roku straty wynosiły znacznie mniej. Na restrukturyzację firmy ma mieć wpływ ważny inwestor.

Zmiany w polityce firmy przyniosły korzystne rezultaty na rodzimym rynku, jakim są Indie. W tym kraju udało się ograniczyć straty do 83 milionów dolarów. Wyniki jednak nie są zadowalające w innych azjatyckich regionach, w jakich działa pośrednik w rezerwacji pokoi hotelowych. Chiny i inne azjatyckie rynki stanowią 75 proc. wspomnianych strat - 252 miliony dolarów.

- Pracujemy, by poprawić nasze wyniki finansowe - zaakcentował w wypowiedzi dla mediów Abhishek Gupta, który kieruje pionem finansowym Oyo. Celem, jaki on i kierownictwo stawia przed zespołami firmy w 2020 r., jest stabilny wzrost przychodów.

Oyo jest jednym z przedsięwzięć, w jakie zainwestował SoftBank. W styczniu firma została przez inwestora zmuszona do zwolnień. Mówiło się wówczas o liczbie zwalnianych oscylującej w granicach od 1000 do nawet 2000 osób.

Czytaj też: Subway zredukował etaty. Z pomocą zwolnionym przyszło miasto

Oyo zatrudnia w Indiach w Bengaluru, w Hyderabad, w Kochi oraz w Gurugram, gdzie mieści się centrala przedsiębiorstwa. Pracownicy w tym ostatnim mieście w styczniu potwierdzili mediom, że dostali wypowiedzenia.

W lutym firma przyznała, że poczynione zmiany zaczynają dawać rezultaty. Są one obserwowane właśnie w Indiach. W nadchodzącym roku fiskalnym firma chce przenosić swoje rozwiązania, właśnie na inne rynki, w jakich działa w Azji.

Obrazować tę poprawę mają dane o dochodach. W 2019 r. poprawiły się one. Wzrosły niemal pięciokrotnie. Znaczną część sumy wypracowanej przez przedsiębiorstwo stanowią właśnie przychody z rodzimego rynku.

Firma jest więc w sytuacji, w której przychody rosną a koszty są wysokie. Zmiana jej strategii ma ułatwić wyjście z tej sytuacji.

Ze swoimi kontrahentami Oyo oferuje klientom 43 000 hoteli, w których jest do wyboru nawet milion pokoi w rożnym standardzie. Firma jest w Indiach, Malezji, Nepalu, na Bliskim Wschodzie, w Meksyku, Wielkiej Brytanii, na Filipinach, w Arabii Saudyjskiej, na Sri Lance, w Indonezji.Zatrudnienie w Oyo wynosi około 17 000 osób. 8000 z nich pracuje w Indiach.www.pulshr.pl | 27-05-2020 11:19:06