II Konkurs Start-Up-Med: zakończyło się internetowe głosowanie czytelników


RynekZdrowia/RAF - 16 lut 2020 20:53


W piątek (14 lutego) o północy zakończyło się internetowe głosowanie czytelników portalu rynekzdrowia.pl w ramach II Konkursu Start-Up-Med. Łącznie oddano ponad 13 tys. głosów. Najwięcej z nich (3428) przypadło rozwiązaniu Hfeels, którego podstawą jest automatyzacja każdego etapu "podróży" pacjenta w systemie, połączona z analizą danych w czasie rzeczywistym.


Głównym celem Konkursu - organizowanego przez Grupę PTWP, wydawcę portalu i magazynu Rynek Zdrowia - jest wybór i nagrodzenie start-upów tworzących najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe, o istotnym znaczeniu dla pacjentów, jak i systemu opieki zdrowotnej oraz o znacznej opłacalności wdrożenia, obejmujące szeroko rozumiane technologie medyczne, zarówno technologie lekowe, jak i nielekowe.

Czytaj też:Jest pierwszy w Polsce raport o rynku start-upów medycznych

Przypomnijmy, że do organizatorów Konkursu wpłynęło 49 projektów (termin nadsyłania zgłoszeń upłynął 30 stycznia 2020 r.). Zgłoszone projekty zostaną ocenione przez Jury Konkursu, przyznające punkty według kryteriów oceny zawartych w regulaminie Konkursu Start-Up-Med. W ten sposób jurorzy wyłonią 10 finalistów - po 5 w każdej z dwóch konkursowych kategorii:
• Start-up
• Ośrodek medyczny/naukowy

Cały artykuł czytaj tutajwww.pulshr.pl | 26-05-2020 22:30:51