Subway zredukował etaty. Z pomocą zwolnionym przyszło miasto


GP - 11 lut 2020 18:21


Po zwolnieniu 300 osób w centrali Subway w Milford, w Connecticut z pomocną dłonią do byłych pracowników firmy przyszło miasto. Zorganizowało dla nich targi pracy.

Centralę Subway poddano głębokiej restrukturyzacji. Kiedy ogłoszono, że w jej ramach pracę straci jedna czwarta załogi, zareagowały władze miasta. Burmistrz Milford Ben Blake wspólnie z lokalnym senatorem zainicjował specjalny program kariery dla zwalnianych. W ramach tej akcji zorganizowane zostały targi pracy.

W wypowiedzi dla mediów burmistrz ocenił, że zwolnienia w Subway bardzo go zaniepokoiły, gdyż odbiją się na życiu wielu rodzin w Milford. - Miasto jest gotowe współpracować z Subway, z departamentem pracy i innymi organizacjami, by zapewnić wsparcie dla poszukujących zatrudnienia - zapowiedział Ben Blake. Targi pracy dedykowane osobom, które musiały pożegnać się z pracą dla sieci restauracji, odbędą się 20 lutego.

Subway jest w trudnej sytuacji ze względu na spadające przychody ze sprzedaży. W ostatnich trzech latach sieć zamknęła w USA kilka tysięcy punktów ze swoimi kanapkami. Jak oceniał Business Insider w latach 2012 do 2016 dochody firmy zmalały o około 25 proc. Zwolnienie 300 osób w centrali firmy jest efektem takiego stanu firmy.

- Redukcja zatrudnienia nigdy nie jest łatwą decyzją - mówił dla Fox News rzecznik prasowy Subway Alan Marcus. - Jednak uproszczenie naszego modelu biznesowego wymaga zmniejszenia zespołu. - Przekonywał, że priorytetem dla Subway jest zadowolenie klientów.www.pulshr.pl | 15-08-2020 07:47:33