CBOS: Prawie dwie trzecie Polaków planuje wyjechać w tym roku na urlop


PAP/AT - 4 lut 2020 12:06


Niemal dwie trzecie dorosłych Polaków zamierza wyjechać w tym roku na urlop na co najmniej dwa dni. Tym samym odsetek respondentów deklarujących zamiar takiego wyjazdu jest w tym roku po raz drugi najwyższy z notowanych od 2013 roku. Tradycyjnie najpopularniejszy będzie wypoczynek krajowy. Zmniejszyło się natomiast zainteresowanie wyjazdami zagranicznymi - wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS.

CBOS zapytał respondentów o wszystkie wyjazdy turystyczno-wypoczynkowe z przynajmniej jednym noclegiem w odwiedzanym miejscu.

"Tak jak przed rokiem, niemal dwie trzecie (64 proc.) dorosłych Polaków deklaruje, iż w bieżącym roku zamierza wyjechać w celach wypoczynkowych lub turystycznych na co najmniej dwa dni. Tym samym odsetek respondentów deklarujących zamiar takiego wyjazdu jest w tym roku po raz drugi najwyższy z notowanych od 2013 roku" - czytamy w badaniu CBOS.

Wyjazdu takiego nie planuje 27 proc. badanych, czyli nieco więcej niż przed rokiem (wzrost o 2 punkty procentowe); nieco mniej osób niż przed rokiem nie podjęło jeszcze decyzji w tej sprawie (9 proc., spadek o 2 punkty).

Zdaniem CBOS wyjazdy wypoczynkowe i turystyczne są trwałym elementem stylu życia wielu Polaków. W tym roku, tak jak w minionych latach, co najmniej dwudniowe wyjazdy wypoczynkowe lub turystyczne planuje większość tych, którzy wyjeżdżali również w ubiegłym roku (90 proc. z tej grupy). Na początku 2020 roku plany wyjazdu ma jednak również co trzeci (33 proc.) Polak, który w ubiegłym roku nie korzystał z takiej formy wypoczynku.www.pulshr.pl | 18-09-2020 13:30:38