Świętokrzyskie: Są pieniądze na edukację zawodową i profilaktykę zdrowotną pracowników


PAP/AT - 23 sty 2020 17:03


Projekty z zakresu wsparcia szkolnictwa zawodowego oraz z zakresu profilaktyki chorób zawodowych i zdrowia pracowników z woj. świętokrzyskiego otrzymały unijne dofinansowanie.

Pięć projektów z zakresu wsparcia szkolnictwa zawodowego otrzymało ponad 6,2 mln zł dofinansowania. Skorzysta z nich młodzież z ośmiu placówek, kształcąca się w zawodach technik leśnik, technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, informatyk, kucharz, w szkołach działających w Zagnańsku, Jędrzejowie, Sędziszowie, Włoszczowie i w Busku-Zdroju.

"W planach są zajęcia dodatkowe i specjalistyczne kursy zawodowe dla 758 uczniów, a blisko 440 młodych ludzi odbędzie płatne staże u pracodawców. Dzięki kursom i szkoleniom 62 nauczycieli i instruktorów zawodu będzie mogło lepiej nauczać swoich przedmiotów" - powiedział podczas uroczystości podpisywania umów z beneficjentami marszałek woj. świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

 

Trzy projekty, których wartość dofinansowania przekroczy 1,5 mln zł, dotyczą profilaktyki chorób zawodowych i zdrowia pracowników. Ich celem jest wydłużenie czasu aktywności zawodowej i zmniejszenie skali zwolnień lekarskich. W zakres poszczególnych zadań wchodzą m. in. badania profilaktyczne, np. poziomu cholesterolu, wartości ciśnienia, EKG, morfologii krwi i hormonu tarczycy. Projekty obejmują także konsultacje lekarskie z specjalistami, m.in. z reumatologiem, kardiologiem, okulistą, neurologiem i z diabetologiem.

Przewidziano także warsztaty i wsparcie psychologiczne dla osób pracujących w warunkach stresu. W sumie skorzysta z nich 1450 osób, w tym 70 proc. funkcjonariuszy i personelu cywilnego (ponad 1300 osób) z Komendy Wojewódzkiej i z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Cały artykuł czytaj tutajwww.pulshr.pl | 02-06-2020 14:06:35