Lewica będzie wspierać zwolnione pielęgniarki. Pikieta na Podkarpaciu


PAP/RAF - 15 sty 2020 20:14


W sobotę (18 stycznia) będziemy obecni na pikiecie wspierającej zwolnione pielęgniarki z podkarpackich szpitali. Jako posłowie i posłanki Lewicy nie zostawimy tej sprawy i nie pozwolimy, aby prawa pracownicze w szpitalach i prawa pacjentów były łamane – podkreśliła w środę (15 stycznia) posłanka Daria Gosek-Popiołek .

Politycy Lewicy zwracali uwagę w środę podczas konferencji prasowej w Sejmie na - według nich - zły stan szpitali na Podkarpaciu. Łukasz Rydzik z klubu Lewicy podkreślił, że podkarpackie szpitale mają duże zadłużenie i są likwidowane.

- Liczymy tutaj na zaangażowanie posłów PiS, którzy powinni wziąć odpowiedzialność za ochronę osób, które mieszkają na Podkarpaciu  - podkreślił.

Posłanka Daria Gosek-Popiołek zwracała uwagę na złe warunki pracy pielęgniarek, pielęgniarzy i kadry lekarskiej.

Czytaj też: 6 mln e-recept wystawiono w ciągu 4 dni

- To co wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku tygodni w Rzeszowie w jednym ze szpitali, budzi nasze bardzo duże zaniepokojenie. Pielęgniarki, które były zaangażowane w strajki w 2018 r. zostały zwolnione - zaznaczyła.

- Jedna z pielęgniarek została zwolniona na trzy miesiące przed przejściem w wiek emerytalny, co oznacza złamanie prawa pracy i to tak skandaliczne, że aż właściwie nie do uwierzenia, że może to wydarzyć się tu i teraz - dodała.

Gosek-Popiołek poinformowała, że w najbliższą sobotę w Rzeszowie odbędzie się pikieta solidarnościowa ze zwolnionymi pielęgniarkami.

- A my, jako posłowie, posłanki Lewicy, absolutnie nie zostawimy tej sprawy i nie pozwolimy, aby prawa pracownicze w szpitalach, a także prawa pacjentów były w ten sposób łamane - zaznaczyła.

Rydzik wyjaśnił, że sobotnia pikieta organizowana jest po to, aby wesprzeć zwolnione pielęgniarki w Podkarpackich szpitalach, które protestowały w tych szpitalach w 2018 r. Zapowiedział, że na pikiecie będą reprezentanci Lewicy i lokalni działacze.www.pulshr.pl | 30-05-2020 10:58:33