Półroczny urlop na własną firmę? Zdania są podzielone


PAP/AH - 14 sty 2020 8:23


Ministerstwo Rozwoju kierowane przez Jadwigę Emilewicz pracuje nad nowym pomysłem, który ma obudzić uśpione pokłady przedsiębiorczości w Polakach. Chodzi o to, by pracownik mógł wziąć do pół roku bezpłatnego urlopu na stworzenie własnej firmy.

Jak zaznacza "Gazeta Wyborcza" w czasie urlopu bezpłatnego pracownik będzie nadal zatrudniony w dotychczasowym miejscu pracy - resort rozwoju wyjaśnia, że dzięki temu gospodarka kraju będzie bardziej innowacyjna.

"Potrzebujemy kultury biznesowej, która akceptuje ryzyko, uczy wychodzenia poza schematy i twórczego wykorzystywania porażek. Pomysł "urlopu na start up" jest zatem komplementarny wobec naszych wcześniejszych propozycji. Chcemy sięgnąć do uśpionych pokładów przedsiębiorczości" - odpowiedziało "GW" ministerstwo.

Urlop ma się należeć pracownikom w każdej firmie, niezależnie od tego, czym się zajmuje, "może to więc być mleczarnia, zakład produkujący okna czy firma komputerowa".

Zdaniem Jeremiego Mordasewicza z Konfederacji Lewiatan "takimi pomysłami zdezorganizujemy polskie zakłady pracy".www.pulshr.pl | 29-02-2020 14:45:44