Masz już dość? Oto 9 znaków, że przyszedł czas na zmianę pracy


AH - 10 sty 2020 17:08


Czasy, gdy w jednym miejscu pracy spędzało się całe życie zawodowe, dawno przeminęły. Zmiana pracy to często dobra strategia na dalszy rozwój czy podniesienie zarobków. Czasem jednak jest to jedyne wyjście z sytuacji, gdy doszliśmy do ściany na naszej ścieżce kariery. O tym, czy znaleźliśmy się w tym punkcie, może ostrzegać nas wiele sygnałów. Oto one. 9 znaków, że przyszedł już czas.

Tylko 5 proc. Polaków uważa swoją pracę za „świetną”, a 37 proc. za „dobrą” – wynika z ostatniego badania satysfakcji z pracy Instytutu Gallupa, przeprowadzonego w 145 krajach. To wyniki znacznie słabsze niż w wielu innych państwach, w których analitycy Gallupa prowadzili wywiady.

Brak zadowolenia i satysfakcji z pracy to początek długiej listy problemów. Później przychodzi stres, wypalenie zawodowe i depresja.

Czytaj więcej: Stres, wypalenie zawodowe, depresja. Co zrobić, by praca nie stała się zagrożeniem

By nie zabrnąć tak daleko, warto zadać sobie kilka pytań, które pomogą w ocenie naszej sytuacji zawodowej. Magazyn Forbes przygotował zestawienie dziesięciu symptomów, które powinny skłonić do przemyślenia decyzji o zmianie pracy.

1. Pogorszenie stanu zdrowia

Najpoważniejszym sygnałem, że pora na zmianę, są oznaki fizyczne. To ostrzeżenia wysyłane przez nasz własny organizm, których nie możemy ignorować.

Praca może zagrażać zdrowiu w dosłownym znaczeniu tego słowa. Jak wylicza Forbes, w Stanach Zjednoczonych 120 tys. zgonów rocznie można przypisać środowisku pracy. Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że godzina siedzenia skraca życie o 21 minut, to więcej niż jeden wypalony papieros. 

Pracując długie godziny, nie zachowując obowiązkowych przerw i nie dbając o prawidłowe posiłki i ćwiczenia po pracy, narażamy swój organizm na poważne zagrożenie.

Gdy pojawią się pierwsze objawy fizyczne, jest to oczywisty sygnał, że nadszedł czas na zmianę.www.pulshr.pl | 29-09-2020 09:26:55