Wabco otwiera we Wrocławiu globalne centrum testowe


pt - 9 sty 2020 16:27


Wabco Holdings Inc., globalny dostawca technologii, które poprawiają bezpieczeństwo, wydajność i łączność pojazdów użytkowych, otworzył we Wrocławiu globalne centrum testów.

Jak informuje spółka, centrum umożliwia testowanie funkcjonalności i trwałości w komorach klimatycznych w ekstremalnych temperaturach w celu poprawy bezpieczeństwa i wydajności pojazdów użytkowych. Obiekt pozwoli na testy wydajności i wytrzymałości szeregu rozwiązań, w tym platformy modułowych układów hamulcowych.

Centrum testowe przy ul. Ostrowskiego we Wrocławiu jest częścią Globalnego Centrum Badań i Rozwoju. Jego rozbudowa – do 3800 mkw. powierzchni – pozwoli firmie zwiększyć o około jedną czwartą liczbę realizowanych projektów: testów trwałościowych prowadzonych w komorach klimatycznych w pełnym zakresie temperaturowym oraz testów funkcjonalnych. Znajdzie się w nim również prototypownia z trzema liniami produkcyjnymi budowy prototypów zaworów.

- Rozbudowa Centrum R&D zwiększa możliwości testowania wyrobów Wabco. To pozwoli naszym pracownikom zdobyć nowe doświadczenia i kompetencje w tworzeniu produktów i systemów poprawiających bezpieczeństwo, efektywność i komunikację pojazdów ciężarowych, jakie na co dzień widujemy na drogach naszego regionu. Nowa inwestycja umacnia także naszą pozycję jednego z największych pracodawców w regionie – mówił Paweł Pałubiński, dyrektor generalny Wabco Polska.

Otwarcie nowego Centrum Testowego spowodowało poszerzenie zespołu o wysoko wykwalifikowanych inżynierów, liderów czy techników, co pozwoli lepiej obsługiwać rosnące zamówienia globalne.

Wabco jest globalnym dostawcą technologii i usług poprawiających bezpieczeństwo samochodów ciężarowych. Wywodzi się z założonej prawie 150 lat temu firmy Westinghouse Air Brake Company. W 2017 roku firma odnotowało sprzedaż w wysokości 3,3 miliarda dolarów i zatrudnia prawie 15 tys. pracowników w 40 krajach. Wabco Polska to obecnie dwa zakłady produkcyjne i ośrodek R&D we Wrocławiu oraz zakład regeneracji produktów w Stanowicach koło Oławy, w których pracuje łącznie prawie 3 tys. osób.www.pulshr.pl | 08-08-2020 13:21:01