Polska Grupa Górnicza chce przeprosin od pracowników


TE - 9 sty 2020 12:52


Górnicy, którzy pisali w internecie nieprawdziwe informacje o Polskiej Grupie Górniczej, zostali wezwani do przeprosin wobec spółki, a także do wpłaty 1000 zł na rzecz Fundacji Rodzin Górniczych - donosi portal Silesia24.

- Były trzy przypadki, w których spółka zdecydowała się na wysłanie wezwania do naszych pracowników z żądaniem zaprzestania naruszeń związanych z dobrym wizerunkiem firmy i wpłaty 1000 zł na Fundację Rodzin Górniczych na cele charytatywne - poinformował Tomasz Głogowski, rzecznik PGG.

- Było to związane tym, że w treściach tych filmów, które pojawiły się w Internecie pojawiało się logo PGG. Po drugie były tam nieprawdziwe informacje dotyczące spółki - dodał.

Jak wskazał, jedna z tych informacji miała dotyczyć płac, a druga butów, w których pracują górnicy.

- Tych pracowników nie spotkała żadna przykrość, jeśli chodzi o pracę - nie dostali nagany ani wypowiedzenia. Przysłali nam przeprosiny, wycofali się z tych oskarżeń i poprosili, abyśmy nie egzekwowali tych pieniędzy. Teraz zarząd zajmie stanowisko w sprawie tej prośby - wskazał Głogowski.

Portal Silesia24 zamieścił również film ze środowej konferencji prasowej, gdzie o sprawie mówili Sebastian Darul oraz Iwona Kamińska-Kubica. Jak wskazali, „wpisy nie godziły w dobre imię Spółki, a były formą żartu”.

Zatrudniająca ok. 42 tys. osób PGG to największy krajowy producent węgla kamiennego. Ubiegłoroczny zysk spółki wyniósł 493 mln zł.www.pulshr.pl | 12-08-2020 20:41:12