Kłopoty lekarzy z e-receptą


RynekAptek.pl/RAF - 9 sty 2020 11:27


PPOZ przeprowadziło jesienią sondaż. W związku z rosnącymi e-obowiązkami zamknięcie praktyki rozważa co dziesiąty lekarz rodzinny i internista w wieku emerytalnym. "Nie będę wystawiać e-recepty, nie ma takiej opcji" – słyszę to codziennie – mówi Bożena Janicka, szefowa organizacji.

- Twierdzi, że część lekarzy jest wykluczona cyfrowo lub informatycznie. – W ogóle nie korzystają lub korzystają w ograniczonym zakresie z komputerów, laptopów czy smartfonów. Nie potrafią w pełni korzystać z programów informatycznych. Gubią się w nich, boją, że popełnią błąd - ocenia dla portalu wyborcza.pl szefowa PPOZ.

- Nie wszędzie w Polsce jest dostęp do światłowodów. System komputerowy e-recepty często się zawiesza, nie reaguje na komendy, nie łączy się z centralą albo wymaga ponownego logowania. To dodatkowo zniechęca lekarzy do dalszej pracy - dodaje.

Czytaj też: Minister zdrowia zapowiedział kontynuację zmian m.in. w onkologii, psychiatrii i informatyzacji

Podobnie ocenia sytuację Monika Bączek z Wielkopolskiej Izby Lekarskiej: - Wdrożenie e-recepty może faktycznie uniemożliwić części lekarzy i lekarzy dentystów wykonywanie zawodu.

Cały artykuł czytaj tutajwww.pulshr.pl | 01-10-2020 18:36:38