Enea wspiera pasjonatów energetyki ze swoich szkół patronackich


Dariusz Ciepiela - 22 gru 2019 19:06


Enea zorganizowała konkurs, w którym uczniowie szkół patronackich mogli zdobyć stypendia na rozwój swoich pasji. To kolejna inicjatywa podejmowana przez Eneę w ramach realizacji programu patronackiego w szkołach branżowych i technikach.

- Uczestnicy konkursu walczyli o stypendia w wysokości 3 000 zł, które będą mogli przeznaczyć na realizacje indywidualnych celów, zgodnie ze specjalnym planem stypendialnym. Dla jednych będzie to zakup sprzętu elektronicznego, dla innych – programów do nauki zawodu. Wszystko po to, by rozwijać praktyczne umiejętności i zainteresowanie pracą w branży – tłumaczy Aneta Pelczarska, dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Enei.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym dwuosobowe zespoły uczniów, we współpracy z nauczycielami, opracowywały koncepcję swojej wizji energetyki przyszłości.

W drugim, finałowym etapie sześć najlepszych zespołów zaprezentowało przygotowane rozwiązania. Podczas finału zorganizowanego w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej konkursowe jury, składające się z ekspertów Enei i Politechniki Poznańskiej, wyróżniło trzy zwycięskie zespoły uczniów z Chodzieży, Połańca i Szczecina.

Konkurs „Moc na start” został objęty honorowym patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Urzędu Regulacji Energetyki. Jego celem jest promowanie wśród młodzieży wiedzy o energetyce – o nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązaniach stosowanych w tej branży, a także o trendach i przed nią stojących wyzwaniach.

Konkurs, dzięki zaangażowaniu ekspertów Enei, którzy dzielą się swoją wiedzą z uczniami, rozwija zainteresowania poznawcze i badawcze uczniów oraz ich praktyczne umiejętności.

Dla Enei współpraca ze szkołami jest istotnym elementem budowania nowoczesnego, opartego o nowe technologie i współpracę z ekspertami, szkolnictwa branżowego i technicznego.

Dynamicznie rozwijający się rynek pracy wymaga od pracodawców aktywnego uczestnictwa w procesie kształcenia przyszłych specjalistów. Dlatego Enea aktywnie włącza się w rozwój kompetencji uczniów klas elektrycznych i energetycznych w szkołach należących do jej sieci patronackiej.

Robi to m.in. poprzez wsparcie doposażania szkolnych pracowni, przyjmowanie uczniów na praktyki, przeprowadzanie warsztatów z doradztwa zawodowego dla uczniów i nauczycieli w ramach programu „Fajna szkoła – dobry zawód – niezła kariera” oraz organizację pokazów ratowniczych. Ponadto Grupa Enea organizuje wycieczki edukacyjne dla uczniów, m.in. na poligon szkoleniowy Enei Operator w Łagowie (woj. lubuskie), a także wspólnie ze szkołami promuje kształcenie w zawodach takich jak technik elektryk i technik energetyk.www.pulshr.pl | 29-09-2020 10:28:46