Komendantka komisariatu policji w Witnicy odwołana


PAP/KM - 13 gru 2019 15:17


Komendant Miejski Policji w Gorzowie odwołał ze stanowiska komendantkę podległego mu komisariatu w Witnicy. Funkcjonariuszka została zawieszona i trwa postępowanie dyscyplinarne – poinformował w piątek Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Była już szefowa komisariatu miała wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu w poniedziałek. Nie została zatrzymana bezpośrednio na drodze, lecz funkcjonariusze zapukali do drzwi jej domu. Wcześniej otrzymali sygnał o aucie, którego kierowca może być nietrzeźwy, podano im również numery rejestracyjne pojazdu.

- Okazało się, że samochód należy do policjantki. Pobrano od niej krew do badania w celu ustalenia, czy była pod wpływem alkoholu. Z uwagi na okoliczności tej sprawy zapadły decyzje o odwołaniu jej ze stanowiska i zawieszeniu - powiedział Jaroszewicz.

Podejrzewana jest w stopniu podinspektora. Służbę w policji rozpoczęła w 1998 r. w jednym z komisariatów w Gorzowie. W przeszłości była komendantką komisariatu w Kostrzynie nad Odrą, a także jednego z komisariatów w Gorzowie.

Sprawa jest prowadzona pod nadzorem prokuratury. Informację o problemach policjantki podała na swoim portalu "Gazeta Lubuska". www.pulshr.pl | 09-08-2020 16:44:59