Myślenie wizualne pomaga w biznesie


AT - 7 gru 2019 12:00


Myślenie wizualne pozwala lepiej zrozumieć i zapamiętać informacje, które przyswajamy - bez względu na to, czy chodzi o firmową prezentację czy o spotkanie z klientem . Myśląc o danym problemie i wykorzystując symbole, można działać skuteczniej.

Jeśli chcemy przekazać albo zapamiętać więcej, nie powinniśmy skupiać się wyłącznie na zapisywaniu treści lub przekazywaniu jej słowami. Połączenie obrazu, mowy i pisma daje najlepsze rezultaty.

Czym jest myślenie wizualne?

- Myślenie wizualne to myślenie obrazami oraz symbolami. Jako ludzie z dużą łatwością kodujemy wszelkie informacje w dwóch podstawowych kanałach: wizualnym i werbalnym - tłumaczy Agata Rajchel, trener w firmie szkoleniowej Effect Group.

- Psychologia nazywa to zjawisko koncepcją podwójnego kodowania. Jeśli mamy czegokolwiek się nauczyć, wskazane jest, aby docierające do nas informacje były przekazywane do obydwu kanałów jednocześnie - podkreśla.

Łatwiej i szybciej zapamiętać informacje przedstawione nie tylko za pomocą zwykłego zapisu, ale te, do których dodano również obraz i kolor. Chętniej również powraca się do tak przedstawionych treści.

Czytaj też: VR i SI wkraczają w edukację, ćwiczenia głosu i przygotowanie się do wystąpień

Dzieci wolą, gdy książka, którą się im czyta posiada ilustracje - chodzi nie tylko o zabawę, ale także o to, że to, co narysowane, łatwiej im zrozumieć i zapamiętać. Umysły dorosłych nie różnią się pod tym względem w sposób skrajny - owszem, potrafią oni zrozumieć tekst bez obrazów, ale nadal to ten zilustrowany zapadnie w pamięć na dłużej.www.pulshr.pl | 18-09-2020 12:29:13