Piotr Bojarski nie jest już wiceprezesem Polskiej Grupy Górniczej


PAP/RAF - 6 gru 2019 9:39


W Polskiej Grupie Górniczej z dniem 6 grudnia zakończył pracę na stanowisku wiceprezesa do spraw produkcji Piotr Bojarski. Przez ostatnie 3,5 roku był odpowiedzialny za sprawy produkcji węgla. Nowy wiceprezes zostanie wyłoniony w konkursie.

"Z dniem 6 grudnia 2019 r. pan Piotr Bojarski, wiceprezes do spraw produkcji, zakończył współpracę z Polską Grupą Górniczą. W najbliższym czasie Rada Nadzorcza PGG ogłosi konkurs na stanowisko wiceprezesa do spraw produkcji" - poinformował w piątek rzecznik PGG Tomasz Głogowski. 

Będzie to drugi wakat w zarządzie PGG, po dymisji w marcu tego roku wiceprezesa ds. sprzedaży Adama Hochuła. Jego obowiązki przejęli wówczas inni członkowie zarządu spółki - przede wszystkim jej prezes Tomasz Rogala. 

Obecnie, obok prezesa, członkami zarządu PGG są wiceprezes ds. finansowych Andrzej Paniczek i wiceprezes ds. pracowniczych Jerzy Janczewski. 

Piotr Bojarski odpowiadał za produkcję w PGG od momentu powołania spółki 1 maja 2016 roku. Ma górnicze doświadczenie - pracował m.in. w kopalniach Grodziec, Julian, Bobrek i Piekary. W latach 2006-2008 kierował kopalnią Budryk. Związany był również z Jastrzębską Spółką Węglową, do której włączona została ta samodzielna wcześniej kopalnia. 

Polska Grupa Górnicza to największy w Unii Europejskiej producent węgla kamiennego. Zatrudnia ok. 42 tys. osób. Roczna produkcja zbliżona jest do 30 mln ton surowca. W 2018 roku spółka wypracowała ok. 493 mln zł zysku netto. W tym roku zysk ma być znacząco mniejszy, zaś poziom produkcji zbliżony do ubiegłorocznego. www.pulshr.pl | 17-02-2020 14:18:28