Św. Mikołaj szuka pracowników


PAP/RAF - 5 gru 2019 9:10


Przedświąteczny szał zakupowy już zaczął się na dobre. Centra dystrybucyjne i firmy kurierskie szukają pracowników sezonowych. Jak pisze "Rzeczpospolita" rozwój e-handlu spowodował, że znacznie mniej pracowników rekrutują tradycyjne sklepy.

Jak pisze "Rzeczpospolita" - "Nawet 30 zł brutto na godzinę mogą teraz zarobić sezonowi pracownicy w branży logistycznej, która przed świętami Bożego Narodzenia przeżywa swój najgorętszy okres w roku. Firmy biją się o kandydatów do pracy w magazynach, centrach dystrybucyjnych i terminalach KEP (przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych), konkurując też ostro o kurierów".  

Czytaj też: Mikołaj coraz bardziej hojny. Polacy coraz więcej wydają na Święta

W tym roku większe zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych w logistyce odnotowano już w październiku jak mówi kierownik regionu w agencji zatrudnienia LeasingTeam - Katarzyna Bryła -cytowana przez dziennik.

"Wzrost zamówień sięgnął ok. 25 proc. względem analogicznego okresu 2018 r." - mówi Bryła.

Pracodawcy również potwierdzają skok zatrudnienia w logistyce. Np. Poczta Polska, w ramach rozpoczętej już w połowie października kampanii rekrutacyjnej prowadzonej pod hasłem "Pracuj w Ekipie Świętego Mikołaja w Poczcie Polskiej", zatrudni w tym roku ok. 2 tys. osób. To prawie o 800 więcej niż rok wcześniej. www.pulshr.pl | 20-02-2020 11:31:50