Zwolnienia w magazynie Tesco


DlaHandlu.pl - 22 lis 2019 18:11


Sklepy Tesco w Polsce obsługują aktualnie dwa magazyny: w Teresinie i Gliwicach. Sieć zdecydowała o redukcji zatrudnienia w Teresinie i zamknięciu kolejnego sklepu. Pracownicy donoszą również o procesie zwolnień w magazynie w Gliwicach, co ma związek z redukcją asortymentu.

Poprosiliśmy sieć o komentarz ws. pogłosek o zwolnieniach w Gliwicach, niestety nie dostaliśmy odpowiedzi.

30 października ogłoszono w Tesco zwolnienia grupowe. Sieć redukuje zatrudnienie w centrum dystrybucji w Teresinie oraz zamyka sklep formatu compact hipermarket w Ostrołęce. Sieć ogłosiła właśnie regulamin zwolnień grupowych.

Zwolnienia obejmą maksymalnie 224 osób. Planowane zwolnienia grupowe nastąpią w okresie od 21.11.2019 – 29.02.2020 r. Ostatnie umowy o pracę rozwiążą się z dniem 31.05.2020 roku.

Zobacz też: 25 tys. euro odszkodowania dla Polaka zwolnionego z Tesco

O kolejności zwolnień decydować będzie okres wypowiedzenia umowy o pracę. Pracownikom zwalnianym z pracy w ramach zwolnienia grupowego przysługuje odprawa pieniężna w wysokości.

Przypomnijmy, Tesco informowało, że chce w Polsce skupić się na mniejszych sklepach. Decyzja oznacza przebudowę największych hipermarketów do formatu tzw. hipermarketów kompaktowych. Pierwszy etap zmian zaplanowany był na sierpień i wiązał się z redukcją asortymentu w największych sklepach, aby zakupy dla klientów były prostsze i bardziej przyjazne. Jednocześnie nowa oferta ma być też prostsza do zarządzania dla pracowników w sklepach.www.pulshr.pl | 08-08-2020 08:08:16