Michałkiewicz: W pomocy społecznej pracują ludzie z empatią


PAP/AT - 21 lis 2019 12:38


Aktywność zawodową w obszarze pomocy społecznej wybierają ludzie obdarzeni empatią, rzetelnością i sumiennością w wypełnianiu zadań, optymiści, dla których chcieć znaczy móc - przekonywał szef PFRON Krzysztof Michałkiewicz z okazji święta pracownika socjalnego.

21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Przy tej okazji Krzysztof Michałkiewicz zauważył, że dzień ten "stanowi znakomitą okazję do docenienia profesjonalnego zaangażowania i codziennej pracy dla dobra drugiego człowieka, zwłaszcza zmagającego się z niepełnosprawnością".

Jego zdaniem "aktywność zawodową w obszarze pomocy społecznej wybierają ludzie obdarzeni empatią, rzetelnością i sumiennością w wypełnianiu zadań, optymiści, dla których chcieć znaczy móc".

Czytaj też: Kiepskie zarobki, wątpliwy prestiż, długa lista obowiązków i ryzyko

"Wszystkie te cechy pomagają udzielać wsparcia osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, zagrożonym wykluczeniem społecznym, niepełnosprawnym i chorym, pozwalając na poprawę jakości ich życia" - przekonywał Michałkiewicz.

Jak podkreśla Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w komunikacie prasowym, w Polsce pracuje blisko 21 tys. pracowników socjalnych, którzy są oni zatrudnieni głównie w domach pomocy społecznej oraz w powiatowych centrach pomocy rodzinie.

"Praca socjalna jest działalnością o charakterze pomocowym. Podstawowym jej celem jest niesienie pomocy ludziom znajdującym się w różnych sytuacjach, nie tylko związanych z problemami materialnymi, ale także psychicznymi, emocjonalnymi czy duchowymi" - wskazano w komunikacie.www.pulshr.pl | 08-08-2020 07:53:04