Tomasz Misiak obrał nową drogę. Posłuchajcie, jak o tym opowiada


wnp.pl (Rafał Kerger)/AT - 21 lis 2019 8:41


Tomasz Misiak - znany polski przedsiębiorca, kiedyś także senator, a dziś inwestor, tzw. seryjny - jest kolejnym gościem Rafała Kergera w "20 piętrze"

U Tomasza Misiaka sporo się ostatnio dzieje. W październiku doszło do spektakularnych zmian w radzie nadzorczej najbardziej znanej firmy, w którą jest zaangażowany - Work Service. Nasz rozmówca już w niej nie zasiada. Work Service wyprzedaje aktywa i szuka równowagi oraz inwestora. Ciut wcześniej - tuż przed wyborami - gruchnęła wiadomość, że Misiak wytoczył proces wydawcy książki o premierze Morawieckim. Mało? Jest jeszcze kilka innych doniesień z obecnego i przeszłego życia znanego biznesmena, ci którzy chcą o nich wiedzieć, wiedzą, ci którzy nie chcą, nie muszą.

Tak czy inaczej Tomasz Misiak zabiera głos w "20 piętrze". I jest to głos ciekawy, a nawet ważny.


- Dzisiejszy świat zmienił swoje oczekiwania wobec biznesu. Oczywiście nie cieszę się z popularności, która czasami pojawia się w sposób nieoczekiwany, tak jak było to w przypadku mojego wątku w książce wydanej przez pewnego wydawcę o premierze Morawieckim. Prawda jednak leży tam, gdzie leży i trzeba ją czasami wyciągnąć na światło dzienne - komentuje biznesmen.

Co dalej z Work Service, najbardziej znanym dzieckiem Tomasza Misiaka i jego wspólników, który obecnie jest na ostrym zakręcie? Tomasz Misiak przypomina lepsze czasy - byli inwestorzy, który oferowali za udziały w firmie 800 mln, a nawet 1 mld zł. - To dobra nauka, że warto korzystać z okazji. Niemniej wciąż wierzę w ten rynek. Mam nadzieję, że Work Service trafi w ręce inwestora, który pomoże firmie wyjść na prostą - mówi.

Dziś zawodowo Tomasza Misiaka zajmują przede wszystkim seryjne inwestycje w młode firmy, aż 5 z 25 najlepszych polskich start-upów jest dziś w portfolio bValue Venture Capital, którego biznesmen jest jednym z udziałowców, wspólnie z Tomaszem Hanczarkiem, Krzysztofem Inglotem, Marianem Owerką oraz Rafałem Brzoską.

- Świetnie nam to idzie. Natomiast mój fundusz Mizyak Fund właśnie zakończył inwestycję w Telakces.com, z którego zbudowaliśmy kolejnego lidera rynku i uzyskaliśmy bardzo ciekawą stopę zwrotu - mówi Tomasz Misiak.

Cały artykuł czytaj tutajwww.pulshr.pl | 26-01-2020 14:02:38