Renata Beger zakłada nowy związek zawodowy


AT - 18 lis 2019 8:09


Renata Beger - była posłanka Samoobrony - zakłada związek zawodowy o nazwie Polski Związek Zawodowy Rolnictwa Wyzwolenie.

Według "Rzeczpospolitej" związek zawodowy powstał we wrześniu z inicjatywy 42 rolników z kilku województw. 25 października związek został wpisany przez sąd do rejestru. Na czele komitetu założycielskiego stanęła była posłanka Samoobrony Renata Beger.

Jakie cele będzie miał związek zawodowy? - Jeszcze za wcześnie, by komentować - mówi Beger w "Rzeczpospolitej".

Założyciele pracują już nad logo i przystępują do budowy struktur. Jego powstanie ma być skutkiem rozłamu w innej organizacji: Związku Zawodowym Rolników Rzeczpospolitej "Solidarni".

- Nie wszystkim odpowiadał styl przewodniczącego Marcina Bustowskiego - mówi w "Rzeczpospolitej" jeden z działaczy.

Sama Beger wskazuje, że chce się zaangażować wyłącznie w działalność związkową, a nie polityczną, choć niczego nie wyklucza.

To nie pierwszy raz, gdy po odejściu z Sejmu Renata Beger angażuje się w życiu publiczne. Od kilku lat była posłanka działa na rzecz rolników, a w 2018 roku wstąpiła do Partii Chłopskiej.

Renata Beger była posłanką Samoobrony Andrzeja Leppera w latach 2001-2007 (Sejm IV i V kadencji). Zasłynęła kilkoma zaskakującymi wypowiedziami. Pracowała w rywinowskiej komisji śledczej i ujawniła nagrania mające świadczyć o korupcji politycznej stosowanej przez PiS. Po 2007 r. - jak cała Samoobrona - zniknęła z parlamentu.www.pulshr.pl | 26-10-2020 22:20:29