Zdrojewski: Obecny system skazuje Polaków na głodowe emerytury


PAP/AT - 18 lis 2019 7:16


Trzeba podnieść wiek emerytalny. Obecny system skazuje miliony Polaków na głodowe emerytury - mówi senator PO Bogdan Zdrojewski.

Senator PO Bogdan Zdrojewski ocenił w wywiadzie dla "Wprost", że wzrasta poziom świadomości kosztów programów socjalnych, zwłaszcza niskich emerytur, ale także inflacji samego świadczenia.

Pytany czy Platforma powinna mówić wyborcom, że jak dojdzie do władzy, to podniesie wiek emerytalny, polityk odparł: "tak i powinna tłumaczyć, że obecny system skazuje miliony Polaków na głodowe emerytury". "Odpowiedzialny polityk musi mieć odwagę mówić prawdę, a przede wszystkim ponosić odpowiedzialność nie tylko za tu i teraz, lecz także przyszłą kadencje własnego narodu" - dodał.

Czytaj też: Polacy coraz więcej oszczędzają. Rzadko jednak celem jest emerytura

Na uwagę, że podwyższenie wieku emerytalnego było decyzją, przez którą PO przegrała wybory, Zdrojewski odpowiedział: "nie sądzę". "Nie wierzę w to. Owszem, to nie była popularna decyzja. Faktem jest, że źle uzasadniona. Praktycznie bez przekonujących argumentów" - ocenił.

"Nie mniej jednak była to reforma polegająca na niezwykle łagodnym, stopniowym wyprowadzaniu nas z nieuchronnego kryzysu świadczeń emerytalnych. Tylko obecnej koniunkturze gospodarczej PiS zawdzięcza dziś brak natychmiastowych skutków swoich nieodpowiedzialnych decyzji".www.pulshr.pl | 05-08-2020 16:01:37