Rusza 16. edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu


GP - 15 lis 2019 14:38


Wystartował nabór zgłoszeń do 16. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB). Liga to spotkania i warsztaty dla studentów z topowymi ekspertami CSR w Polsce.

Jak podkreśla Forum, zainteresowani tematem CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu) i chcący rozwijać się w tym obszarze, mogą już aplikować do Ligi. Ostatnim dniem zbierania aplikacji będzie 20 grudnia.

- Uczestnictwo w programie ambasadorów CSR to dla studentów i studentek okazja, by poznać od wewnątrz branżę CSR oraz budować sieć kontaktów ze światem biznesu, administracji rządowej, organizacji pozarządowych i studenckich kół naukowych - mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu FOB. Jak zaznacza Strzelczak ambasadorzy CSR zyskują nie tylko wiedzę, ale i praktyczne umiejętności przydatne w późniejszej pracy zawodowej.

Czytaj też: PKN Orlen mecenasem Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Każdego roku w ramach Ligi działa grupa ambasadorów CSR z całej Polski. Reprezentują oni swoje uczelnie i przyczyniają się do popularyzacji koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu w swoim środowisku. Jak przyznają sami ambasadorzy, ich zaangażowanie przynosi im nie tylko korzyści zawodowe, ale w znacznej mierze pozwala na rozwój umiejętności miękkich oraz budowanie sieci kontaktów.

Program ambasadorów CSR oparty jest na ścieżkach edukacyjnych, których opiekunami są firmy - partnerzy strategiczni Forum. 16. edycja Ligi będzie składała się z czterech ścieżek:

- kultura organizacyjna, opiekun spotkania: CCC,

- komunikacja a CSR, opiekun spotkania: Henkel Polska,

- zarządzanie a CSR, opiekun spotkania: BNP Paribas Bank Polska,

- zarządzanie różnorodnością, opiekun spotkania: ERGO Hestia,

Czytaj też: Polska firma ograniczyła wpływ produkcji betonu na środowisko

Studenci, którzy zostaną zaproszeni do XVI edycji LOB po zakończonej rekrutacji będą uczestniczyć w czterech weekendowych zjazdach. Podczas spotkań nie tylko zdobędą wiedzę z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, ale również będą mieli możliwość poznać praktyków biznesu, którzy na co dzień wdrażają działania CSR w swoich firmach.www.pulshr.pl | 05-07-2020 21:47:37