Kraków: Equiniti stworzy centrum badawczo-rozwojowe. Bedzie praca dla programistów


AT - 8 lis 2019 19:15


Equiniti otwiera w Krakowie EQ Tek, czyli centrum badawczo-rozwojowe do tworzenia nowoczesnych aplikacji. W związku z tym stworzy 150 miejsc pracy dla programistów oraz ekspertów ds. systemów i UX.

- Z przyjemnością możemy nazwać Kraków naszą nową strategiczną lokalizacją światowej klasy zespołu IT i pierwszą siedzibą w Polsce. Centrum badawczo-rozwojowe EQ Tek jest istotnym elementem misji tworzenia wygodnych i intuicyjnych cyfrowych doświadczeń dla naszych klientów - powiedział Guy Wakeley, dyrektor generalny w Grupie Equiniti.

Nowa gałąź działalności firmy skupiająca się na aplikacjach stanowi uzupełnienie rozwijającego się rynku technologii Equiniti. Od 2016 r. grupa otworzyła trzy biura w Wielkiej Brytanii, a w lutym tego roku uruchomiono nowe centrum cyfrowe w Indiach.

Equiniti Group plc działa w dziedzinie usług i płatności.

Przypomnijmy, że Kraków jest jednym z najpopularniejszych miast w Polsce, w którym biznes lokuje swoje inwestycje.

Z ponad 300 tys. mkw. powierzchni biurowej wynajętej w pierwszej połowie tego roku w największych ośrodkach biznesowych w kraju, poza Warszawą, aż 140 tys. mkw. biur zakontraktowane zostało w Krakowie. Największy udział w rekordowo wysokim popycie na biura odnotowanym na krakowskim rynku miały firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Według danych Walter Herz, zaplecze biurowe Krakowa liczy około 1,36 mln mkw. nowoczesnej powierzchni. Analitycy tej firmy szacują, że do końca 2019 roku krakowskie zasoby wzrosną o kolejne 75 tys. mkw. powierzchni biurowych.

Rekordowo wysoki popyt na powierzchnię biurową w Krakowie związany jest przede wszystkim z tworzeniem nowych i rozwojem istniejących centów świadczących nowoczesne usługi dla biznesu. Kraków jest bowiem nie tylko wiodącą, polską, ale i światową lokalizacją dla firm z sektora BPO/SSC oraz branży nowych technologii.www.pulshr.pl | 06-07-2020 05:14:29