Strażak ochotnik zatrzymany za podpalenia


PAP/GP - 8 lis 2019 14:10


Policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o dokonanie kilku podpaleń w Napiwodzie, gmina Nidzica. Zatrzymany należy do Ochotniczej Straży Pożarnej - poinformowała 8 listopada sierżant Alicja Pepłowska z nidzickiej policji.

Sierż. Pepłowska powiedziała, że pod koniec października w Napiwodzie jednej nocy spłonęły trzy auta osobowe. Doszło również do podpalenia altanki budowanej w czynie społecznym przez mieszkańców miejscowości. Policjantom, dzięki działaniom operacyjnym, udało się złapać podejrzanego.

- Zatrzymany 22-letni mieszkaniec gminy Nidzica to członek Ochotniczej Straży Pożarnej. Nigdy jednak nie brał udziału w żadnej akcji gaśniczej - zaznaczyła policjantka.

Czytaj też: Dyrektor Teatru Bagatela złożył wniosek o urlop

Dodała, że podejrzany przyznał się nie tylko do podpaleń aut i altanki, ale także do dwóch wcześniejszych pożarów - w kwietniu i lipcu - w tej samej miejscowości. Straty sięgają ponad 33 tys. zł. - W trakcie składania obszernych wyjaśnień oświadczył, że wiedział, co robi, a podpaleń dokonywał przy użyciu benzyny - dodała sierż. Pepłowska.

22-latek wskazał miejsca, w których podłożył ogień i ujawnił, gdzie trzymał substancje łatwopalne wykorzystywane do podkładania ognia. Zeznał, że po podpaleniu samochodów z oddali patrzył na akcję gaśniczą, w której brali udział jego koledzy z OSP.

Mężczyzna jest pod dozorem policji, ma też zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania mu paszportu. Za zniszczenie mienia 22-latkowi grozi od trzech do pięciu lat więzienia.

 www.pulshr.pl | 05-04-2020 06:09:33