Lekarki zapozowały do kalendarza - w szczytnym celu


RynekZdrowia.pl - 7 lis 2019 18:13


12 lekarek wesprze swoim wizerunkiem akcję charytatywną, której celem jest promowanie profilaktyki chorób kobiecych, ze szczególnym uwzględnieniem chorób onkologicznych.


Jak informuje serwis Rynekzdrowia.pl, sensualne, artystyczne zdjęcia lekarek znajdą się w unikalnym kalendarzu zachęcającym do profilaktyki. Zainteresowanie lekarek projektem zaskoczyło pomysłodawców z Fundacji Nu-Med i Śląskiej Izby Lekarskiej.

Zgłosiło się kilkadziesiąt kandydatek, o wyborze dwunastu zdecydował jedynie czas zgłoszenia. Profesjonalna sesja zdjęciowa odbędzie się 9 listopada 2019 r. w Śląskiej Izbie Lekarskiej (ul. Grażyńskiego 49a), w godzinach od 8 do 16.

Twarzą kalendarza będzie Doktor Ewa Bogacka - Konik, która w ciąży dowiedziała się, że choruje na nowotwór piersi. Urodziła. Dziś jest po mastektomii. Pozując do fotografii chce zwrócić uwagę na to, jak ważne i cenne jest badanie USG piersi w okresie ciąży.

- Lepiej, zapobiegać niż leczyć, to niby banalne powiedzenie, ale bardzo  prawdziwe. Śląska Izba Lekarska od lat włącza się w różne akcje profilaktyczne. Poprzez kalendarz z wizerunkami lekarek i hasłami, których wspólnym mianownikiem jest choroba nowotworowa chcemy przekonać kobiety do badań profilaktycznych - mówi prezes ORL w Katowicach dr Tadeusz Urban.

Czytaj więcej w Rynekzdrowia.plwww.pulshr.pl | 08-04-2020 16:47:43