McDonald's wysyła pracowników na studia


AH - 7 lis 2019 18:30


Ponad 80 pracowników restauracji McDonald’s odebrało legitymacje studenckie Akademii Leona Koźmińskiego podczas inauguracji nowego kierunku „Zarządzanie w sektorze QSR”. 3-letni program nauczania ma łączyć wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami.

„Zarządzanie w sektorze QSR” to jeden z pierwszych kierunków prowadzonych w Polsce w systemie dualnym. Jego studentami są pracownicy restauracji McDonald’s z całej Polski. Ponad 80 osób o różnym doświadczeniu w organizacji ma możliwość rozwijać się, łącząc naukę z praktyką. W 1100 godzinach znajdą się zarówno wykłady i ćwiczenia na uczelni, jak i praktyczne zajęcia w restauracji.

Inaugurując projekt, prorektor uczelni profesor dr hab. Grzegorz Mazurek wyraził zadowolenie, że dzięki zmianie ustawy o szkolnictwie wyższym kierunek dualny miał możliwość powstać.

- Mam nadzieję, że dla wielu z Was studia będą inspiracją do dalszego rozwoju w tym dynamicznym świecie. Uczelnia to nie tylko miejsce, w którym zdobywa się wiedzę, ale również kształtuje osobowość - mówił profesor, prorektor uczelni.

W programie studiów znajdzie się wiele przedmiotów z zakresu ochrony środowiska, marketingu, finansów, logistyki czy IT. Absolwenci kierunku będą przygotowani do zarządzania, zarówno różnorodnym zespołem, jak i ogólnie biznesem, w zmieniających się warunkach współczesnego świata.

- Przecieramy szlaki w edukacji, współtworząc z Akademią Leona Koźmińskiego studia dualne dla pracowników. Naszą ambicją jest kształtowanie liderów - osób, które charakteryzują się ciekawością na świat, otwartością na nowe doświadczenia i zmiany, zaangażowaniem i determinacją - powiedział podczas inauguracji prezes McDonald’s Polska, Adam Pieńkowski.

McDonald’s chwali się, że studia dualne to tylko jedna z inicjatyw firmy, która w tym roku wydała już 8 milionów złotych na rozwój kadry managerskiej.

Studia dualne łączą tradycyjne studia akademickie i praktyki zawodowe w przedsiębiorstwie, które współpracuje z uczelnią. Program studiów jest ustalany wspólnie przez obie strony. Często praktykowanym systemem są trzy dni praktyk zawodowych u pracodawcy i dwa dni zajęć dydaktycznych i wykładów na uczelni. Staż jest płatny, studenci mogą także liczyć na stypendium przyznawane przez uczelnię.www.pulshr.pl | 30-03-2020 15:25:59