Prezes T-Mobile Polska uspokaja: Więcej zwolnień nie będzie


AT - 7 lis 2019 14:17


T-Mobile Polska zatrudnia w sumie około 4,2 tys. pracowników, a na początku 2020 roku ta liczba powinna spaść poniżej 4 tys. osób - Nie ma planów kolejnych zwolnień pracowników w 2020 roku, ponad zapowiadane wcześniej blisko 300 osób - poinformował prezes Andreas Maierhofer.

W sierpniu 2019 r. Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile, rozesłał swoim pracownikom listy, w którym zapowiadał program redukcji zatrudnienia. Zwolnienia rozpoczęły się we wrześniu. Ma to zagwarantować zwiększenie stabilności finansowej operatora.

- Patrząc w przyszłość, widzimy, że jednym z fundamentalnych wyzwań nadchodzących kwartałów są koszty: koszty związane z nadchodzącymi inwestycjami, obciążenia finansowe, rosnące ceny energii czy otoczenie rynkowe, które funduje nam coraz to nowe wyzwania - długodystansowy rozwój nie jest możliwy bez redukcji wydatków w innych obszarach - pisał w liście prezes T-Mobile.

Jak zaznacza teraz prezes więcej zwolnień nie będzie.

- Pierwszy etap zapowiadanych zwolnień miał miejsce w październiku, natomiast drugi etap przewidujemy na początku 2020 roku. Łącznie w ramach tego procesu pracę stracą 294 osoby. Nie przewidujemy natomiast kolejnych zwolnień w 2020 roku - powiedział Maierhofer.

Czytaj też: Zwolnienia grupowe nie muszą być bolesne

Według niego obecnie T-Mobile Polska zatrudnia w sumie około 4,2 tys. pracowników, a na początku 2020 roku ta liczba powinna spaść poniżej 4 tys. osób.

- Staraliśmy się przeprowadzać redukcje przede wszystkim nie tam, gdzie jest bezpośredni kontakt z klientem, ale oczywiście w niektórych sklepach obsada była za duża w porównaniu do obrotów - zaznaczył.

Szef T-Mobile Polska poinformował również, że firma jest w trakcie trzyletniego programu, zakładającego zwiększenie poziomu automatyzacji i wykorzystania kanałów cyfrowych w podejściu do klienta, ale jest za wcześnie aby oszacować potencjalne oszczędności z tego tytułu.

- Z punktu widzenia kosztowego problemem dla nas jest wzrost i pewna nieprzewidywalność cen energii elektrycznej. Wydaje się, że będziemy się z tym borykać w najbliższych latach - dodał.www.pulshr.pl | 31-10-2020 14:11:26