Pracownicy Google wzywają koncern do działania na rzecz klimatu


AH - 5 lis 2019 19:55


Pod listem, wzywającym koncern Google do podjęcia działań na rzecz klimatu, w tym do ograniczenia do zera emisji CO2 do 2030 r., podpisało się ponad 1 tys. pracowników.

W otwartym liście pracownicy Google wzywają swojego pracodawcę do zdecydowanych i „agresywnych” działań i stworzenia klimatycznego planu. W jego ramach podpisani pod listem nawołują do „zerwania kontraktów z firmami z branży paliw kopalnych i wstrzymania wsparcia dla negujących informacje o zmianach klimatycznych.

Do tej pory (5 listopada), pod zamieszczonym w internecie listem, zaadresowanym do dyrektor finansowej koncernu Ruth Porat, podpisało się 1137 pracowników.

Inicjatywa pracowników Google wpisuje się w szerszy, oddolny ruch w branży IT. Wcześniej z podobnym apelem do władz największych w tym biznesie koncernów, wystąpili pracownicy Microsoftu i Amazona.

„Zmiany klimatu są egzystencjalnym zagrożeniem. Specjalny Raport IPCC dotyczący następstw globalnego ocieplenia klimatu przewiduje, że wzrost temperatury o 2 st. C, co przy braku podjęcia działań nas czeka, zagrozi życiu setkom milionów ludzi i narazi na wyginięcie tysiące gatunków. Już obserwujemy niszczycielski wpływ zmian klimatycznych: niespotykane wcześniej powodzie w Indiach, Mozambiku, wyschnięte studnie w Afryce, zniszczone wybrzeża w Azji, pożary i powodzie w Ameryce Północnej i nieurodzaj w Ameryce Łacińskiej. Najmniej odpowiedzialne za kryzys klimatyczny społeczności już płacą najwyższą cenę” - napisali w swoim liście do Jeffa Bezosa pracownicy Amazona. Podpisało o 8695 osób.www.pulshr.pl | 04-04-2020 02:54:31