Barbara Dubińska nowym partnerem w Taylor Wessing


AT - 5 lis 2019 17:20


Do kancelarii Taylor Wessing dołączyła Barbora Dubanska - nowy partner współzarządzający praktyką Life Sciences w Europie Środkowo-Wschodniej.

W ramach kontynuacji strategicznego rozwoju międzynarodowej kancelarii prawnej Taylor Wessing do zespołu Life Sciences dołączyła Barbora Dubanska - ekspert w dziedzinie prawa farmaceutycznego, antymonopolowego i wymogów regulacyjnych. Mecenas Dubanska będzie, obok partnera Dietera Natlacena, współzarządzała praktyką Life Science w Europie Środkowo-Wschodniej.

Z uwagi na fakt, że wielu ważnych klientów z branży farmaceutycznej ma swoje regionalne biura w Austrii, nowa partner z Czech będzie równolegle pracowała w biurach kancelarii w Wiedniu oraz w Pradze. Ponadto Barbora Dubanská będzie zaangażowana w pracę w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej wraz z lokalnymi zespołami Taylor Wessing. Rozbudowa zespołu jest kolejnym krokiem w celu znacznego wzmocnienia praktyki w zakresie Life Sciences w Europie Środkowo-Wschodniej - podała kancelaria.

- Zaledwie kilka miesięcy temu dr Agnieszka Sztoldman w Warszawie wzmocniła naszą lokalną praktykę. Teraz cieszymy się, że do zespołu w Pradze i Wiedniu dołączyła Barbora Dubanska - powiedział Raimund Cancola, partner zarządzający w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Pozyskanie cenionego specjalisty w obiecującej i dynamicznie rozwijającej się praktyce jest wyrazem kosekwentnej realizacji obranego kierunku rozwoju kancelarii koncentrującej się na prawnej obsłudze branż innowacyjnych, opartych na nowych technologiach. Dopiero nabieramy rozpędu i zdecydowanie nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa w tym zakresie - mówi Przemysław Walasek, partner w Taylor Wessing w Warszawie.

- Rozbudowa zespołu jest również częścią międzynarodowej strategii Taylor Wessing, mającej na celu znaczne rozszerzenie usług prawnych dla tej kluczowej branży - dodaje Cancola.

Doświadczenie Barbory Dubanskiej opiera się między innymi na działalności w jednej z międzynarodowych firm farmaceutycznych. Wcześniej doradzała głównie klientom niemieckojęzycznym z branży farmaceutycznej oraz FMCG, koncentrując się na kwestiach regulacyjnych w międzynarodowych kancelariach prawnych w Pradze, Londynie oraz Monachium.

Studiowała prawo w kilku europejskich miastach oraz w Australii, uzyskała także tytuł LL.M. na Uniwersytecie w Cambridge. Uczęszczała również do Judge Business School w Cambridge oraz uzyskała tytuł magistra w dziedzinie "Healthcare Administration" w Advance Institute w Pradze. Biegle posługuje się językiem czeskim, niemieckim, angielskim, francuskim, hiszpańskim i portugalskim.

Taylor Wessing jest międzynarodową kancelarią oferującą pełen zakres usług prawnych. Zespół liczący ponad 1100 prawników. Posiada 33 biura w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji oraz dwie filie w USA.www.pulshr.pl | 15-08-2020 13:14:55