W zamian za opinię o zintegrowanym raporcie Budimex posadził 200 drzew


KM - 31 paź 2019 11:15


W ramach kampanii „Drzewo za ankietę” wolontariusze z Budimeksu zasadzili w białostockim lesie 200 drzew.

Budimex w ramach kampanii zachęcającej swoich klientów do podzielenia się opinią na temat zintegrowanego raportu Budimeksu posadził 200 drzew. W zamian za każdą wypełnioną ankietę firma obiecała zasadzić jedno drzewo. Nowe drzewa zasadzono w Białymstoku. 

- Cieszymy się, że to właśnie Białystok został obdarowany drzewami w ramach prowadzonej przez Budimex akcji. Zasadzone przez wolontariuszy z Budimeksu drzewa bez wątpienia wzbogacą miejski ekosystem i przyczynią się do poprawy mikroklimatu w naszym mieście - ocenia Andrzej Karolski, dyrektor Departamentu Gospodarki Komunalnej UM Białystok.

Wybór drzew był skonsultowany z białostockimi urzędnikami. Ostatecznie w białostockim lesie posadzono m.in. buki, dęby, lipy oraz jarzębiny.

- Realizując nasze działania biznesowe staramy się minimalizować ich negatywny wpływ na środowisko naturalne. Prowadzimy nasadzenia kompensacyjne, ponownie wykorzystujemy w późniejszych etapach robót budowlanych warstwy ziemi urodzajnej, zdjętej w trakcie pierwszych etapów prac. Popularnym działaniem jest też przenoszenie roślin i zwierząt z terenów objętych budową w nowe miejsca, o tych samych wymaganiach i walorach siedliskowych. Inicjujemy też wiele innych, dodatkowych akcji, mających na celu ochronę środowiska naturalnego - mówi Marcin Głąbek, kierownik Zespołu Ochrony Środowiska w Budimeksie.www.pulshr.pl | 05-04-2020 20:35:16